Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakitás után...

Terhesség megszakitás után két héttel lehet bajom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Két hete volt terhesség megszakításom, tegnap voltam orvosnál, aki megvizsgált ultrahangosan meg simán is és mindent rendben talált annyi hogy még egy kicsit nyitott a méhszájam. Az lenne a kérdésem hogy lehet e bajom ha most, természetesen óvszerrel együtt leszek a párommal? Az orvos nem mondott semmit, csak hogy egy hónapig legalább még óvszerrel, tehát nem mondott olyat hogy kerüljem még a nemi együttlétet. Ha meg valaki azzal érvelne hogy az óvszertől is lehet fertözésem azt emlékeztetném arra hogy ultrahangos vizsgálat során gumi és síkositás is van. Az orvos a műtét elött is elözetesen két hetet mondott hogy várjak majd. Nincsenek fájdalmaim, sem lázam,sem görcsök és a vérzés is szinte teljesen elmúlt.

Szóval szerintetek lehet valami bajom?



2019. máj. 23. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha az orvos előzetesen 2 hetet mondott, akkor miután ez letelt, így szabad a pálya.
2019. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Mivel még kicsit nyitva van a méhszájad, így lehet. Függetlenül az óvszerhasználattól, ilyenkor nagyobb az esélye a fertőzésnek. Azért a biztonság kedvéért érdemes megvárni a 6 hetet, amit javasolni szoktak általában.
2019. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyesül a CsVSz emlitett 6 hetet, a kórházban a papírokon 4 állt, a nőgyógyászon meg 2 mondott
2019. máj. 23. 13:12
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, óvszerrel védekezve (ami ugye a fertőzések veszélyét is minimalizálja) semmi akadálya a dolognak, nem nő tőle a fertőzés veszélye. 3-4 hetet azoknak ajánlanak, akik más módon védekeznek, tabletta, spirál...

6 hetet meg azok, akik nem hajlandóak tudomásul venni, hogy azóta, amióta ezt a 6 hetet kitalálták (1950-es évek) teljesen megváltozott a beavatkozás módja...

2019. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezután tablettázni fogok de azzal kapcsolatban is csak annyit mondott hogy addig óvszerrel
2019. máj. 23. 13:48
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező (#5), szerintem teljesen jó így.
2019. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
18%
Mondjuk nekem 2 héttel abortusz után, nem járna szexen az eszem:(Hanem nagyon szomorú lennék.
2019. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
#7, az a te problémád,de az itt feltett kérdésre nem válasz.
2019. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Figyelj nem vagyunk ugyan olyanok, én másképp élem meg, ez van törődj bele és legközelebb az ilyen gondolatokat tartsd meg magadnak.

Neked meg nyolcas köszönöm és a többieknek is köszönöm a normális válaszokat, jó látni hogy azért még vannak itt rendes emberek is, akik nem kezdenek rögtön itélkezni (vagy legalábbis nem írják le egyből ami eszükbe jut).

2019. máj. 23. 22:52
 10/13 A kérdező kommentje:

Felvilágosítás képpen megjegyezném, hogy egyik védekezési mód sem jelent 100%-os védelmet. Ezt mindenki tudja, aki akár egyszer is, de rá keresett arra, hogy fogamzásgátló módszerek. Ennyit az alap tudásról.

Mellesleg nem tudod, hogyan, miért, miképpen történt, ami történt, szóval nincs jogod elitélni, sem engem sem pedig másokat ezen az oldalon(legyen szó akármilyen témáról). Legyen véleményed, nem sajnálom tőled, de tartsd meg magadnak és engem hagyj ki belőle. Nekem is meg van a véleményem az olyan emberekről, mint te, még sem mondtam hogy degenárált, féleszű, vagy értelmi fogyatékos lennél, nem? Semmi csúnyát nem mondtam rád, soha nem is ártottam neked. Az meg hogy mással (köztük magammal) mit teszek nem a te problémád, vagyis SEMMI KÖZÖD HOZZÁ, ha nem vagy képes értelmes választ adni.

Ha csak kötekedni tudsz, nem pedig választ adni a kérdésre, javaslom, hogy ugorj tovább, ugyanis nem vagyok sem olyan törékeny sem olyan idióta, hogy a bugyimba csináljak tőled és az otromba modorodtól.

2019. máj. 25. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!