Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása

A kérdés

Korai terhesség esetén az abortusztabletta vagy a vaákumszívás a biztonságosabb/humánusabb?

Általàban milyen szövődményei vannak az abortusztablettának? Pontosan tart utána a vérzés? Mennyire fájdalmas?

Előnyösebb a vaákumnál vagy sem?

Keress kérdéseket hasonló témákban: abortusz, módszer, biztonság, színvonal

máj. 23. 16:54  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Magyarországon nincs tabletta.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/25Időpont máj. 23. 16:59 Privát üzenet
5 kérdésből egyre sem sikerült válaszolni, ez igen. 😆

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/25Időpont máj. 23. 17:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ausztriában legális a tabletta, találtam is egy nagyon jó klinikát.

# 3/25Időpont máj. 23. 17:39 Privát üzenet

Persze, hogy nem sikerül válaszolni, amikor olyan dologról szól a kérdés, ami Magyarországon nem legális, és ez egy magyar, magyarországi fórum!!! Mitha azt kérdezné, hogy "ti milyen mélyre ássátok a marihuánát a kertben, milyen gyakran locsoljátok, termés mikorra várható?"

Talán 1000-ből 1 nő véletlenül pont itt van ezen az oldalon, aki átment a tabletta miatt maaik országba és válaszol. 🤔

Osztrák fórumon tessék kérdezni!

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/25Időpont máj. 23. 17:51 Privát üzenet
Én úgy tudom hogy az anyára nézve a tabletta fájdalmasabb, az lehet a nehezebb út, bár tapasztalatom nincs. Viszont én mégis azt választanám, ha belegondolok hogy végzik a "normál" úton, főleg ha így a terhesség korábbi szakaszában túl tudok lenni rajta, és nem kell végigjárnom az adminisztrációt (hogy addig is fejlődjön szegény baba..)

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/25Időpont máj. 23. 17:57 Privát üzenet
Egy barátnőmneknvolt tablettás abortusza, azt mondta fizikailag is fáj (ugye gyakorlatilag elvetélsz), de lekileg is nehéz volt, mert akkor fogta fel mi is törtenik valójában... Az már csak hab volt a tortán, hogy nem volt teljes "ürülés" így műteni is kellett.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/25Időpont máj. 23. 18:06 Privát üzenet
Hogyan lehet bármilyen abortusz "humánus"?

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 26%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/25Időpont máj. 23. 18:22 Privát üzenet
Nekem volt választásom, hogy vákummal vagy tablettával akarom-e. Tabletta esetén jobban fog fájni, van rá esély, hogy nem ürül ki teljesen így vákummal kell befejezni. Plusz látni fogod az embrió és ez lelkileg megterhelő. Én ezért választottam a vákummal történőt. Annak is olyan elenyésző az esélye, hogy később kihatással lesz egy tervezett terhességre, hogy nem kell tőle félni.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/25Időpont máj. 23. 19:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De vákumnál szükséges a kaparás, és attól megsérülhet a méh. A tabletta után nem kell kaparni. De azt olvastam,hogy "a vérzés hetekig is eltarthat". Jó lenne tudni ez a gyakorlatban pontosan meddig tart.

# 9/25Időpont máj. 23. 20:53 Privát üzenet
A tabletta nem ürít ki teljesen, sokkal több esetben van szükség műszeres befejezésre, mint nincs. Szóval ökörséget olvasol. A tabletta nagyon keveseknél van úgy, hogy beveszed, elvetélsz és hátradőlsz. Nem véletlenül tiltott Magyarországon. A vérzés, és a fájdalom baromi erős lehet.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/25Időpont máj. 24. 07:01 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tapasztalatok bécsi klinikán végzett gyógyszeres terhesség megszakítással kapcsolatban?
Abortusztabletta vélemények?
Szerintetek elitélendő dolog ha valaki azért megy abortuszra mert nincs más választása, de ha tehetné megtartaná?
Üdv, az abortusztablettárol szeretnék kérdezni egy két dolgot, Magyarországon legalizálták e már illetve hogyha nem, egy magánklinikán, körülbelül mennyibe kerül?
Van még magyarországon olyan?
Az abortusztabletta kb. mennyibe kerül?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség megszakítása rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!