Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Korai terhesség esetén az...

Korai terhesség esetén az abortusztabletta vagy a vaákumszívás a biztonságosabb/humánusabb?

Figyelt kérdés

Általàban milyen szövődményei vannak az abortusztablettának? Pontosan tart utána a vérzés? Mennyire fájdalmas?


Előnyösebb a vaákumnál vagy sem?



2019. máj. 23. 16:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországon nincs tabletta.
2019. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
5 kérdésből egyre sem sikerült válaszolni, ez igen. 😆
2019. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ausztriában legális a tabletta, találtam is egy nagyon jó klinikát.
2019. máj. 23. 17:39
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Persze, hogy nem sikerül válaszolni, amikor olyan dologról szól a kérdés, ami Magyarországon nem legális, és ez egy magyar, magyarországi fórum!!! Mitha azt kérdezné, hogy "ti milyen mélyre ássátok a marihuánát a kertben, milyen gyakran locsoljátok, termés mikorra várható?"

Talán 1000-ből 1 nő véletlenül pont itt van ezen az oldalon, aki átment a tabletta miatt maaik országba és válaszol. 🤔

Osztrák fórumon tessék kérdezni!

2019. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom hogy az anyára nézve a tabletta fájdalmasabb, az lehet a nehezebb út, bár tapasztalatom nincs. Viszont én mégis azt választanám, ha belegondolok hogy végzik a "normál" úton, főleg ha így a terhesség korábbi szakaszában túl tudok lenni rajta, és nem kell végigjárnom az adminisztrációt (hogy addig is fejlődjön szegény baba..)
2019. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Egy barátnőmneknvolt tablettás abortusza, azt mondta fizikailag is fáj (ugye gyakorlatilag elvetélsz), de lekileg is nehéz volt, mert akkor fogta fel mi is törtenik valójában... Az már csak hab volt a tortán, hogy nem volt teljes "ürülés" így műteni is kellett.
2019. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
21%
Hogyan lehet bármilyen abortusz "humánus"?
2019. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Nekem volt választásom, hogy vákummal vagy tablettával akarom-e. Tabletta esetén jobban fog fájni, van rá esély, hogy nem ürül ki teljesen így vákummal kell befejezni. Plusz látni fogod az embrió és ez lelkileg megterhelő. Én ezért választottam a vákummal történőt. Annak is olyan elenyésző az esélye, hogy később kihatással lesz egy tervezett terhességre, hogy nem kell tőle félni.
2019. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De vákumnál szükséges a kaparás, és attól megsérülhet a méh. A tabletta után nem kell kaparni. De azt olvastam,hogy "a vérzés hetekig is eltarthat". Jó lenne tudni ez a gyakorlatban pontosan meddig tart.
2019. máj. 23. 20:53
 10/25 anonim ***** válasza:
37%
A tabletta nem ürít ki teljesen, sokkal több esetben van szükség műszeres befejezésre, mint nincs. Szóval ökörséget olvasol. A tabletta nagyon keveseknél van úgy, hogy beveszed, elvetélsz és hátradőlsz. Nem véletlenül tiltott Magyarországon. A vérzés, és a fájdalom baromi erős lehet.
2019. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!