Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Korai terhesség esetén az...

Korai terhesség esetén az abortusztabletta vagy a vaákumszívás a biztonságosabb/humánusabb?

Figyelt kérdés

Általàban milyen szövődményei vannak az abortusztablettának? Pontosan tart utána a vérzés? Mennyire fájdalmas?


Előnyösebb a vaákumnál vagy sem?



2019. máj. 23. 16:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%

tejóég.


Kedves kérdező, ne hallgass az itt lévő szektásokra.


Neked kell eldöntened melyiket választod.

Gyógyszeres abortusz esetén a menstruációs vérzésnél kicsit erősebb vérzés jellemző és görcsök de csak a 2. gyógyszer bevétele után. A kilöködest pl meg se érzed.

A menstruációs görcs szerű fájdalmat pedig egy tök random nem erős fájdalomcsillapitóval enyhiteni tudod.

Minél korábban veszed be a gyógyszert annál kevésbé lesz erős a fájdalom.


A műtéttel szemben sokkal kényelmesebb. Viszont a műtét után pedig minimális vérzés jellemző.


Neked kell eldöntened. Én a gyógyszert választanám de a te dolgod. Amúgy a bécsi klinikával is nyugodtan beszélgethetsz, nagyon kedvesek és választ adnak minden kérdésedre.

2019. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Akkor nem tart "hetekig" a vérzés tabletta után?


Amúgy a tabletta felé húzok,mert biztonságosabbnak tűnik csak kevés egyértelmű információt találtam róla.A görcsökről is azt írják hogy nagyon fájdalmasak.

2019. máj. 24. 11:47
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

nem tart hetekig. mint egy átlagos menstruáció + pár nap (2-3) ennél lehet rövidebb is. mint mondtam személytől függ és hogy milyen korán veszed be. A görcsök ugyan ez. A műtét is biztonságos csak van minimális rizikója illetve még is csak mütétről van szó.


[link]


Írj nekik nyugodtan.

2019. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

Itt többen mondják hogy tabletta után gyakran műszeresen kell befejezni szóval én a helyedben azért meggondolnám, mert mi van ha neked pont szükséged lesz még rá tabletta mellett is.

Egyébként a mütét nem olyan veszélyes mint gondolod, vannak az oldalon olyan kérdések hogy utána igaz hogy nehezebben vagy éppen könnyebben is teherbe lehet esni mint elötte. Az egész fájdalommentes, a tágítás sem azzal a pálcával történik már. Szerintem jobb az mint átmenni a határon hogy bevegyél két tablettát amitől fájdalmaid lesznek és lásd az embriót ami végig benned volt és fejlődött "kijönni", meg ha még ne adj isten tényleg nem ürülsz ki rendesen és kaparni is kell ami jözben megsérülhet a méhfalad ugyan úgy mint a műtétnél.

Vállalhatod csak az egyik kockázatait, vagy egyszerre mindkettőt.

2019. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
2019. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%
"A tabletta nem ürít ki teljesen, sokkal több esetben van szükség műszeres befejezésre, mint nincs." Valójában az a "sokkal több", az 3% körül van... nem értem, minek hazudozni meg másokat hülyíteni, amikor a neten elérhetőek a vonatkozó szakmai cikkek, irányelvek is...
2019. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9%

És garantálni tudod hogy ö nem épp a 3%-ba esik?

Oké hogy kicsi az esélye de meg kell említeni ennek a kockázatait meg a másikét is. Nem lehet úgy dönteni hogy nem tudod mi történhet ha vmi félre siklik. Habár itt páran tényleg eltúlozzák.

2019. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert az nem okoz lelki sérülést ha megszülsz egy gyereket, akit nem akarsz, áhh nem.
2019. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%
#18, vagy ha mégse ez történik, akkor így járt... az a szép bennetek "életvédőkben", hogy a kenetteljes duma mellé semmi felelősséget nem vállaltok, és aki bedől nektek, és jól megbánja, az utólag semmiféle segítségre nem számíthat tőletek. (se mástól)
2019. máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy hogy döntöttél mi lesz végül?
2019. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!