Nem volt veletek bunkó az orvos amikor mondtátok hogy nem akarjatok a terhességet? Mire kell ilyenkor számitani?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 21:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
67%
Bocs utolsó előtti.
2019. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Bari444 ***** válasza:
88%
Sajnos iszonyatosan sok nő kerül ilyen helyzetbe, ilyen vagy olyan okból... biztos nem örülnek, mert az orvos az élet megmentésére esküdött fel, de ne izgasd magad! A normális, emberi elbánás, s azt gondolom még az együttérzés is jár mindenkinek.
2019. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
54%

Nem szabadna bunkónak lennie. Szülészet-nőgyógyászaton dolgozom nővérként és bár ellenzem az abortuszt, soha senkivel nem éreztettem, mit gondolok legbelül, mindenkit elláttam, ahogy kell.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy láttam már egy doktornőt zokogni a beavatkozás után és mikor kérdeztem, mi a gond, mesélte, hogy negyed órája látta uh-n az egészséges 11 hetes magzatot, most meg ő maga kaparta szét és nem bírja tovább. Kérdeztem, miért nem utasítja vissza elvi okokra hivatkozva, mire elárulta, hogy az osztályvezető főorvos nem engedi, mert a kilenc orvosból háromnak engedélyezte, hogy ne végezzen abortuszt, ha többnek is megadná az engedélyt, nem maradna minden napra ab-ot végző szakember. Sokkal többen vannak, akik nem akarják elvégezni, de muszáj nekik. Szóval kicsit érthető, ha néha kiborul egy-egy orvos és "bukóbban" viselkedik. Nem szabadna, de ők is csak emberből vannak és elszakadhat a cérna náluk is.

2019. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
24%
Mint szakmabeli, tökre megértem a fölöttem írót. Így is orvoshiány van. Ha abortusznál bunkó veled, lenyeled a békát. Nem kötelező menni.
2019. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
79%

Igen utolsó. Úgy, ahogy nem kötelező nőgyógyásznak lennie sem, de ha már egyszer önként (mert gondolom senki nem tartott fegyvert a fejéhez) úgy döntött, hogy ő bizony nőgyógyász lesz akkor ne bunkózzon, hanem végezze a munkáját!! Ha valaki nőgyógyásznak megy, akkor pontosan tisztában van azzal, hogy ehhez hozzátartozik az abortusz is. Ha problemaja van vele, hát akkor válasszon másik szakmát, de nehogy már még utána ő bunkózzon, azért mert neki ez amúgy nem tetszik! Senkit nem érdekel a magánvéleménye, azt meg kell tartani szépen a munkán kívülre, a pácienseket pedig el kell látni normális, emberi viselkedést tanúsítva. Senkinek nincs joga a másik felett ítélkezni, pláne nem egy orvosnak, aki ezért kapja a fizetését.

Szóval kérdező nem, semmi esetben nem kell “lenyelned” a békát, ha bunkózik veled igenis állj a sarkadra és küldd el a fenébe!! Tudja már hogy nem tehet meg bármit, csak azért mert neki valami nem tetszik...

2019. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
77%
Mert egyébként ha az orvos, ápolónő, vagy mások, akár ezen az oldalon bunkóznak egy nővel a döntése miatt, amihez semmi közük, akkor majd hirtelen megváltozik minden, más lesz az anya helyzete és egyből bocsánatért esedezve hazasétál és megszüli a babát? Mert a sértegetés, orrbeleütés, ítélkezés, bunkózás és egy amúgy is nehéz helyzet közbeni lelki bántalmazás majd segít? Mert csak azon emberek véleménye jó és számít, akik ellenzik az abortuszt? Az anya véleménye csak akkor okés, ha nekik is tetszik? És nem fogja nyilván zavarni, hogy bármily okból került is oda, közben bántják? Szerintem is bántsuk azokat a nőket, akiknek a döntéseik nincsenek kedvünkre. Most pedig bemegyek egy oviba és megverem a négy éveseket, mert kék a macijuk, de szerintem csak a rózsaszín aranyos.
2019. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%
Szülészeten dolgozom, nálunk nem szokás bunkózni. Még azokkal sem szokott senki, aki már a 10. abortuszra jön. Mondjuk az olyanoknak már azért meg szoktam említeni, hogy talán a védekezésre kellene koncentrálni, de nem bunkó stílusban. És max. azokról szoktunk "elbeszélgetni", amíg alszik, aki már a sokadikra jön.
2019. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
23%
Azért, ha minden abortuszt nem szívesen végző nőgyógyász más szakmát választott volna, a maradéknak 0-24-ben dolgoznia kellene, hogy minden szülésnél legyen orvos és legyen, aki elvégezze a valóban életmentő műtéteket. Ennél a kérdésnél sajnos erősen korlátozva van a nőgyógyászok lelkiismereti szabadsága, mert ekkora orvoshiány mellett nem tagadhatják meg az abortuszt, akkor sem, ha sokan gyötrődnek amiatt, amit meg kell tenniük.
2019. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell itthon szenvedni a bunko orvos illetve noverekkel! Becsben van abortusz klinika, nagyon kulturalt es nagyon kedves mindenki! A mutot belulrol nem is latod, mert mar a szobaba bejon a muto orvos e ott mar el is alszol a ferjed vagy a parod vagy a kiserod jelenleteben, amikor pedig ujra felebredsz akkor mar ismet a szobadban van! 600euro volt tavaly januarban, csak ajanlani tudom.
2019. máj. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
0%
17es oké hogy szülészeten dolgozol, de azt akkor ugye tudod hogy az abortuszokat nem ott végzik? :-D
2019. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!