Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása

A kérdés

Akik átestek életükben egy abortuszon (6 hetesen, vákuummal), ami teljesen szövődménymentes volt, később sikerült teherbe esnetek? És mennyi idő elteltével?

Keress kérdéseket hasonló témákban: abortusz, terhesség, teherbeesés, vákuum

jún. 3. 22:15  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Pont 6 hetesen volt. 4 évre rá, aztán 3 évvel később. Tervezetten, szinte elsőre sikerült.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont jún. 3. 22:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon gratulálok, kedves első válaszoló, ez biztató! Mi még nem próbálkozunk, de sajnos volt egy abortuszom 20 évesen, 6 hetesen, vákummal, nem kellett azonban kaparni se, annyira pici es korai volt a terhességem.

A ciklusom rendszeres, van peteérésem, menzesz is rendben van

Őszintén remélem, nem befolyásol semmit a múlt. :)

# 2/11Időpont jún. 3. 22:30 Privát üzenet
7 évvel ezelőtt volt nekem. Kb 3 hónap próbálkozás után összejött a jelenlegi pocaklako. Nem gorcsoltunk rá, nem lestem a peteérést. Nyugi, sikerülni fog nektek is.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont jún. 4. 01:40 Privát üzenet
Ismerősömnél soha nem jött össze a gyerek abortusz után, másiknál meg szinte rögtön. Az meg hogy szövődménymentes volt-e nem derül ki csak ha próbálkozol és nem esel teherbe...

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont jún. 4. 06:15 Privát üzenet

Tavaly oktoberben volt mutetem (ures petezsak volt, de ugy tudom, ugyanaz az eljaras), kapartak is es vakuumoztak is, iden aprilisba mar nem jott meg :)

Direkt rakerdeztem a mutet elott, hogy mennyi az esely ra, hogy meddove valhatok a beavatkozas utan, azt mondtak, hogy nagyon minimalis.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont jún. 4. 10:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azt mondta a magándoki, hogy minimális az eselye :)

Amúgy én direkt rákérdeztem a műtét után, hogy volt e probléma, és azt mondta, semmi, 10 perc alatt kész is voltam, és nagyon korai volt a terhesség is anno, így mégkönnyebb volt!

Mindenkinek gratulálok így utólag is a babához!

# 6/11Időpont jún. 4. 11:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként egyszerre biztató, és meglepő is, hogy a baráti körömben is, mind a 3 barátnőmnek volt már legább egy abortusza (van, akinek 2 is). Ők azt mondják, ugyanúgy rendben volt a műtétjük, és abszolút nem paráznak előre a teherbeesésen. :) (mondjuk még nem is próbálkoznak ők sem). Még a huszonéveinket tapossuk, de gondolom, ez nem annyira releváns a kérdés szempontjából.

# 7/11Időpont jún. 4. 11:43 Privát üzenet
Az eljárás lányegében ugyanaz, mint missed abnál. 5 hónap után estem teherbe ismét. Eddig minden rendben van, 34. hétnél járok.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont jún. 4. 12:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#8 gratulálok és jó egészséget kivanok!

# 9/11Időpont jún. 4. 12:54 Privát üzenet

Unokatestvéremnek volt korai abortusza, utána mindent rendben találtak, ahogy te fogalmaztál "szövődménymentes" volt. Pár évre rá kezdtek próbálkozni a babával, jöttek sorban a problémák, műteni is kellett, volt valami összenövése is. Már mesterséges megtermékenyítésbe fogtak, sikertelen lett, aztán spontán fogant a kislányuk. Az első terhesség védekezés mellett csúszott be, a másodikért évekig küzdöttek. A dokik nyilván sosem mondták ki, hogy az abortusz az oka, de azóta sem.tudja elhesegetni a gondolatot...

Nyilván rutinműtét és nem ez az általános, de a pakliban benne van.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont jún. 4. 14:12 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek? Lehetek terhes? Vagy miért volt ott a halvány csik az áprilisi teszten? Ha valóvan terhes lennèk màr 1 hónao elteltével erős pozitiv kéne legyen a teszt nem?
Császármetszés után mennyi idő elteltével mertétek felemelni a nagyobb (11 kg-os) gyermeketeket?
Menyi idő elteltével mutassa ki a terheségi teszt hogy terhes e vagyok?
3 császármetszés után szülhetek még? Ha igen mennyi idő elteltével? Mivel szeretnénk még egy gyermeket. Csak nem tudom hogy merjen e vállalni.
Tegnap rigesoft gyógyszerre volt szükségem véletlen baleset miatt. Miutan a baleset megtörtént 2-3óra múlva bevettem az egyik szem gyógyszert majd 3-4 óra elteltével a másikat...
Ha a teszt 10nap elteltével is erös pozitív, akkor az már biztos? Vagy is felesleges többet csinálni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség megszakítása rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!