Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik átestek életükben egy...

Akik átestek életükben egy abortuszon (6 hetesen, vákuummal), ami teljesen szövődménymentes volt, később sikerült teherbe esnetek? És mennyi idő elteltével?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Pont 6 hetesen volt. 4 évre rá, aztán 3 évvel később. Tervezetten, szinte elsőre sikerült.
2019. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon gratulálok, kedves első válaszoló, ez biztató! Mi még nem próbálkozunk, de sajnos volt egy abortuszom 20 évesen, 6 hetesen, vákummal, nem kellett azonban kaparni se, annyira pici es korai volt a terhességem.


A ciklusom rendszeres, van peteérésem, menzesz is rendben van


Őszintén remélem, nem befolyásol semmit a múlt. :)

2019. jún. 3. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
7 évvel ezelőtt volt nekem. Kb 3 hónap próbálkozás után összejött a jelenlegi pocaklako. Nem gorcsoltunk rá, nem lestem a peteérést. Nyugi, sikerülni fog nektek is.
2019. jún. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ismerősömnél soha nem jött össze a gyerek abortusz után, másiknál meg szinte rögtön. Az meg hogy szövődménymentes volt-e nem derül ki csak ha próbálkozol és nem esel teherbe...
2019. jún. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Tavaly oktoberben volt mutetem (ures petezsak volt, de ugy tudom, ugyanaz az eljaras), kapartak is es vakuumoztak is, iden aprilisba mar nem jott meg :)

Direkt rakerdeztem a mutet elott, hogy mennyi az esely ra, hogy meddove valhatok a beavatkozas utan, azt mondtak, hogy nagyon minimalis.

2019. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azt mondta a magándoki, hogy minimális az eselye :)


Amúgy én direkt rákérdeztem a műtét után, hogy volt e probléma, és azt mondta, semmi, 10 perc alatt kész is voltam, és nagyon korai volt a terhesség is anno, így mégkönnyebb volt!


Mindenkinek gratulálok így utólag is a babához!

2019. jún. 4. 11:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszerre biztató, és meglepő is, hogy a baráti körömben is, mind a 3 barátnőmnek volt már legább egy abortusza (van, akinek 2 is). Ők azt mondják, ugyanúgy rendben volt a műtétjük, és abszolút nem paráznak előre a teherbeesésen. :) (mondjuk még nem is próbálkoznak ők sem). Még a huszonéveinket tapossuk, de gondolom, ez nem annyira releváns a kérdés szempontjából.
2019. jún. 4. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Az eljárás lányegében ugyanaz, mint missed abnál. 5 hónap után estem teherbe ismét. Eddig minden rendben van, 34. hétnél járok.
2019. jún. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 gratulálok és jó egészséget kivanok!
2019. jún. 4. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Unokatestvéremnek volt korai abortusza, utána mindent rendben találtak, ahogy te fogalmaztál "szövődménymentes" volt. Pár évre rá kezdtek próbálkozni a babával, jöttek sorban a problémák, műteni is kellett, volt valami összenövése is. Már mesterséges megtermékenyítésbe fogtak, sikertelen lett, aztán spontán fogant a kislányuk. Az első terhesség védekezés mellett csúszott be, a másodikért évekig küzdöttek. A dokik nyilván sosem mondták ki, hogy az abortusz az oka, de azóta sem.tudja elhesegetni a gondolatot...

Nyilván rutinműtét és nem ez az általános, de a pakliban benne van.

2019. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!