Terveztuk a babat most h osszejott megsem orulok nem akarom atelni ezt a 9 honapot es a szulest, viszont az abortusztol is felek mit tegyek? Mi a bajom? Szornyu erzes

Figyelt kérdés
2019. jún. 3. 23:27
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező:

Az ítélkezőkkel ne foglalkozz, ők ebben kb az 5 éves gyerek szintjén vannak, azért hiszik azt, hogy ha ők nem stresszeltek be, akkor másnak se szabad, meg ha más "a fél életét adná oda, hogy teherbe essen" akkor neked is így kell érezni.

(ugye kamasz korra már általában felismerik a fiatalok, hogy az emberek nem csak hajszínben meg testmagasságban különböznek, hanem gondolkodásban is, és ez teljesen természetes dolog)

A másik, hogy nekem az a véleményem, hogy ha a pár valamelyik tagja egyértelműen ellenzi a gyerekvállalást az adott helyzetben, akkor az abortusz a kisebbik rossz.

De mivel nálatok ilyen nincsen (csak bizonytalanság) itt nyugodtan célba lehet venni a terhesség megtartását is. A bizonytalanságaidat meg jó lenne egy pszichológussal megbeszélni, valószínű, hogy pár alkalom után rájönnétek a parák okára, és a megoldására is.

2019. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
79%

#21


Áruld már el,azért lettem lepontozva,mert emberi hangnemet ütöttem meg és nem mocskolódtam?

2019. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó, 16-os vagyok, nekem írtál választ. Nem vagyok egyáltalán ab ellenes.. de az, ahogy a kérdezőt vigasztalják, nekem sok.

A 2-nál én is megijedtem, a felelősségtől, hogy majdnem egyedül hogy fogok boldogulni 2 gyerekkel (most nem részletezném, nem ide tartozik, hogy hogyan egyedül.) De nem akartam ezért elvetetni.

Nem tudok és nem is akarok jófej lenni, és a véleményemet pedig szerettem volna leírni. Eu rinyálás, ha valaki tervezetten akar gyereket és kétsegek gyötrik mégis, tök mindegy, hogy a hormonoktól vagy sem, az általában lerendezi magában. Nem cirkuszo, hogy szülni se akar, gyereket se akar, de az ab-tól is fél..

2019. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező! :) Váratlanul érhetettek az események, de a pszichológia is tudja, hogy a nő várandósságkor egy nagyon összetett, érzékeny lelkiállapotba kerül, amikor esetleg felnagyítva látja a problémákat. Ez még azoknál is így van, akik nagyon akarták a kicsit. Veled is, de ez csak átmeneti állapot. Más nőknek is megfordulnak a fejében ilyen gondolatok várandósságkor, illetve a baba születése után is. Ha ilyen érzések jönnek, gondolj arra, hogy lesz egy gyönyörű kicsid. Az a 9 hónap nemcsak neki kell a fejlődéshez, hanem neked is az anyává váláshoz. Remélem, minden rendben lesz! :)

 

2019. jún. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam,hogy sokszor nem tiszták egyes emberek motivációi. Mert elvileg a magzatot akarják megmenteni (most épp te is),de így nem lehet ezt elérni,ilyen stílussal és ezt ők tudják is nagyon jól,mégis csinálják. Kénytelen vagyok azt gondolni,hogy akkor mégiscsak a frusztráció levezetése és a kényszeres véleménynyilvánítás az igazi cél,nem a magzat "jóléte". Mert azt csak egyféleképpen lehetNE elérni,normális hangnemmel. Szerinted ha 20 kommenten keresztül írod neki,hogy ne rinyáljon,attól majd észbekap? Ezzel csak azt láttatod,hogy nem érdemes új babát vállalnia,mert amint anya lesz,már le is vannak sz*rva az ő igényei,az aggodalmai,mert mindenkinek csak a baba létezik. Mert egy anyának is lehetnek nehézségei,attól,hogy anya,még nem vasból van,csak sokan ezt a szülés utáén hajlamosak elfelejteni és úgy bánnak az anyukával,mint a lábtörlőjükkel. Ismétlem,hogy ezzel nem értek el semmit.
2019. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
10%
Pedig az anya masodlagos, ha mar ott a gyerek. Szamit o is, de nem o az elso.
2019. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
58%
#27, szerintem meg mindkét potenciális szülő előrébb való egy embriónál, minden tekintetben. A hátam közepére se kellene egy olyan "társ", akinek egy magzat fontosabb nálam, és a kapcsolatunknál.
2019. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
19%

Azt a magzatot, te es a draga tarsad csinalja meg, akit akkor eppen pont inkabb a hatad kozepere kellett volna kivannod...

Kerdezo! Szedd ossze magad!

2019. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
79%

"Azt a magzatot, te es a draga tarsad csinalja meg,"

Und?

"akit akkor eppen pont inkabb a hatad kozepere kellett volna kivannod.." Aztán miért is?

2019. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
87%
Tudom,hogy másodlagos,én is anya vagyok,felfogtam. De ti nem is másodlagosként kezelitek,hanem már egyenesen lényegtelennek,azért van különbség. Ha figyelembe vesszük az aggodalmait és próbálunk normális hangnemben,emberhez méltóan bánni vele,azzal szerinted mit veszítünk? Abba még senki nem halt itt bele,hogy vígasztalt egy kétségbeesett nőt.
2019. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!