18 év alatt abortuszhoz mindkét szülő aláírása kell?

Figyelt kérdés

Vérszerinti apámmal már évek óta nem tartom a kapcsolatot, egyéb problémák miatt, nem is szeretnék sem a közel illetve távoli jövőben beszélni vele, így kíváncsi lennék hogy a műtéthez való beleegyezési papírt aláírhatja csak az édesanya? Vagy ha mindenképp két szülői aláírás kell, a gondviselő/nevelőapa aláírhatja?

Fontos lenne, mert ha megoldható egy szülővel vagy gondviselővel, nagyon örülnék. Mindenképpen szeretném elkerülni hogy apám belefollyon ebbe a történetbe...



Köszönöm szépen előre is a segítséget!



#család #ügyintézés #abortusz #fiatalkori abortusz
2019. jún. 17. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyik szülő hozzájárulása szükséges
2019. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos gondviselőd, gyámod aláírása kell. Ha az apádnak ez nincs meg akkor még csak nem is lenne jogos az aláírása. De egy szülő is elég hozzá.
2019. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom (remélem, jól), hogy elég az egyik szülő aláírása. Mivel anyukád a gondviselőd, szerintem csak az ő aláírására van szükség. Remélem, minden simán megy majd.

72N

2019. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!