Nekem van jogom eldönteni abortusz bizottság előtt hogy szeretném e vagy sem a beavatkozást?

Figyelt kérdés
Teherbe estem és igen fiatal vagyok nem volt tervezett védekezés mellett lettem terhes 16 éves vagyok tudom hogy el fogom vetetni a babát mert ennyire fiatalon nem szeretem lekötni magam viszont ez a téma érdekelne igen nehéz döntés de tudni szeretném hogy van e egyáltalán választásom. Előre is köszönöm.

2019. júl. 5. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen van,bár szülői bele egyezés kell,de olyan nincs hogy a kiskorú nem akarja a szülő meg belekényszeríti.
2019. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Abortuszra nem kényszeríthet senki, sem a szüleid, sem a gyerek apja. Az olyan rémtörténetek nem valóságosak, hogy a terhes nö nem akarta, mégis elvették töle a gyerekét.

De abortuszt nem végeznek el kiskorú valakin szülöi beleegyezés nélkül.

Viszont a szülök engedélye nélkül csak akkor lehet mégis elvégeztetni, ha a gyámhatóság a szülök ellenében engedélyezi.

Az egyetlen, amire ilyen esetben figyelni kell, hogy akár a szülök, akár a gyámhatóság adja meg a beleegyezést, bele kell férni abba az idöbe, amíg elvégezhetö a beavatkozás.

2019. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Erőszakkal nem visznek műtétre.

SZóval ha nem akarod elvetetni, akkor meg fog születni.

Az már más kérdés, hogy utána mi lesz...

2019. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Első körben a szüleiddel kell beszelned es ha ők beleegyeznek, sima ügy lesz. Ha nem egyeznek bele, akkor kell a gyámhivatali bevonni, de ők soha nem döntenek a terhes akarata ellenére, tehát megintcsak nem kell felni, hohy nem engedik.
2019. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm sokat segítettetek!😊
2019. júl. 5. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!