Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Késik a menstruációm. Az...

A§Vi kérdése:

Késik a menstruációm. Az alábbiak alapján vajon terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Aktív nemi életet élek a párommal, hetente vagy mikor hogy sikerül. Utolsó együttlétünk után két nappal iszonyatos alhasi fájásaim voltak egy pisilés után. Pár óra múlva elmúltak. Ez után 5 nappal kellett volna megjöjjön de nem jött. Jelenleg 4 napot késik. A menstruációm előtti jelek megvannak, vagyis később de pattanásos lett az arcom és a huvelyvaladekom is "szárazabb" lett mint ahogy az lenni szokott viszont még nem jött meg. Kérdésem hogy ha terhes lennék is meglennének a menstruációmnak ezek az előjelei? Amúgy meg élsportoló vagyok, lehetséges hogy a túl sok edzés miatt marad ki?(mondjuk ezt nem hinném, évek óta napi 2 edzésem van) tesztet még nem tudok végezni, nem telt el a 2 hét... 18/L

2019. júl. 16. 09:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy óvszerrel védekezünk, normalis volt minden. Tehát nem szakadt ki, nem csúszott le, időben fel volt húzva
2019. júl. 16. 09:46
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted mi jobban meg tudjuk mondani mint egy teszt? Az egyik edzésedet lecserélhetnéd biológia korrepetálásra.
2019. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Teszt?
2019. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell a teszttel várni 2 hetet. A legtöbb, akár drogériában is kapható teszt már a kimaradt menstruáció első napján kimutatja, ha terhes vagy.

A tünetel alapján egyébként szerintem nem vagy terhes.

2019. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell a teszttel várni 2 hetet. A legtöbb, akár drogériában is kapható teszt már a kimaradt menstruáció első napján kimutatja, ha terhes vagy."

Dehogynem kell várni! Ugyanis egy nőnek általában középidőben van ovulációja, tehát ekkor esik teherbe. Innen még kb. 2 hét az aktuális menzesz, tehát ha a menstruáció elmarad, akkor valóban már lehet tesztelni, hisz kimutatja a teszt, de ehhez az kell, hogy pont középidőben történjen a teherbeesés. Ha pár nappal később történik meg, akkor hiába tesztel menzesz napján, nem fogja neki kimutatni, mivel a megtermékenyítés sem azonnal történik meg, lehet 2-3 nap is akár, illetve ehhez még rájön kb. 10 nap, mire megtörténik a beágyazódás, akkor kezd el termelődni a hcg nevű hormon, amit kimutat a teszt. Tehát tudd, hogy igen is a vélt aktustól számítva legkorábban 2 héttel érdemes tesztelni. Mert előbb lehet, hogy nem azért negatív, mert nem terhes, hanem esetleg még nem mutatja a teszt.


De ha kérdező a te konkrét esetedet nézzük, akkor sokkal valószínűbb egy húgyúti gyulladás, ami kihathat a menstruációdra, mint terhesség, hisz írtad, hogy megfelelően védekeztetek óvszerrel. Mindenképpen fordulj orvoshoz és csináltass vizeletvizsgálatot!

2019. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

11:10-es

Én is így gondoltam a két hetet, utána néztem hogy mi mennyi idő, minek hány nap kell. A hasfájást vettem a beágyazódásnak és onnan számolom a 2 hetet

Azért félek, mert vagyok olyan szerencsétlen, hogy bele essek abba a 3-4%ba aki óvszerrel való védekezés esetén, normális használat mellett teherbe esik, mivel egyik fogamzásgátló módszer sem 100%-os

Köszönöm válaszodat!

2019. júl. 16. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Azt irtad, hogy mar 4 napot kesik. Egy 10es erzekenysegu teszt mar kimutatna, ha terhes lennel. De szerintemnem vagy
2019. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy az. Ha terhes lennel, nem lennenek menstruacios elojelek. Mas ok miatt is keshet...
2019. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Clear band terhességiteszt a dm-be 3000Ft az kimutatja hány hetes vagy
2019. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos használtatok ovszert?

Az ovszertől terhes lettem sztorikat azok mondják akik nem merik felválallni a felelőtlensègüket ès így akarják vêdni magukat. Na már aki tènyleg használ ovszert az aktus után leelenőrzi nem lyukas e. Ha ez megtörtênt tènyleg akkor terhes nem lehetsz!

Ha nem törtènt meg ès ezt csak kamuztad akkor nagy esèlyel lehetsz terhes.

2019. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!