Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, meddig...

Terhesség alatt, meddig normális a hasmenés?

Figyelt kérdés

20 hetes múltam. 3 éve műtöttek epe gondokkal, azóta többnyire lágy a székletem, de most kb 1 hete megy a hasam. Nem fáj, semmi bajom nincs, csak kellemetlen a jelenség, hogy kb a (elnézését a kifejezését) a fenekem én pisilek, annyira megy. 😐 Fogadott doki nincs, a szülészeti/nőgyógyászati ügyelet le rázott, hogy igyak sokat majd elmúlik.

Nehezen hiszem ezt el, de szerdán lesz leghamarabb doki nálunk. A háziorvos kb semmire nem jó.

Valami ötlet, tanács? Volt így valaki? A terhesség befolyásolhatja ennyire az emésztés? A baba mocorog sokat, élénken.


2019. aug. 4. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért alapvetően nem szabadna hasmenésednek lenni terhesen. Ez nem terhestünet. Ha 1 hete megy a hasad, akkor fordulj orvoshoz. És nem kell nőgyógyászhoz menni, elég háziorvoshoz menni, ő tud széklettenyésztés csináltatni és kiderül, hogy nincs-e valami kórokozó, ami esetleg elhúzódó hasmenést okoz. Egyébként pedig mindenképpen diétázz és szedj probiotikumot, valamint igyál sok folyadékot!
2019. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A háziorvost hívtam az ügyeleti telefonon, közölte, hogy terhes vagyok, o nem foglalkozik ezzel, hívjam a nőgyógyászatot. Ezután hívtam őket, de mint írtam leráztak.
2019. aug. 4. 16:33
 3/15 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs olyan baratod akinek jo haziorvosa van es tud zmtanacsit kerni?
2019. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már beszéltem anyummal, meg barátnőmmel de a legtöbb háziorvos hétvégén sajnos elérhetetlen 😞
2019. aug. 4. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel azért nem kell rögtön ügyeletre rohanni. Holnap menj el a háziorvoshoz, mondd el neki, hogy már 1 hete hasmenésed van és nem múlik. Bár ha nem tartasz diétát, egy sima vírusos hasmenés is elhúzódhat.
2019. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szedsz magnéziumot? Csak mert az is okozhat hasmenést
2019. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Napi 1 magnosolvot szedek. Kb 2,5 hete.

Most hogy belegondolok, azóta van ez, hogy ezt szedem, előtte magnerotot szedtem. 🤔

Álljak le vele, hátha az a baj? Ha most nem szedek helyette más magnéziumot, az nem baj?

2019. aug. 4. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálam magas dóziusú magnézium pezsgőtabletta (amit az orvosom írt fel keményedések ellen) okozott hasmenést 19. hét környékén, sajnos 3-4 héten át nem múlt el, pedig amikor 2 hét után nagynehezen rájöttem, hogy ez okozza abbahagytam és áttértem egy másik típusúra. Most megint felborult valami az emésztésemmel, mert ma megint elkezdett menni a hasam :/ Próbálj diétázni és mindenképp menj el egy olyan orvoshoz, aki foglalkozik is a problémáddal. 29hkm
2019. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A Magnosolv-tol nekem is durvan ment a hasam,mint Neked. Probalj ki masik magneziumot, vagy terj vissza a Magnerotra. Sztem ez lesz a ludas nalad is.
2019. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha nincsenek keményedéseid, akkor tarts egy rövid szünetet, nekem éjszakai lábgörcsök miatt muszáj volt valamit tovább szednem, akkor én is magnerotot kezdtem a másik helyett szedni. Egyébként miért váltottál magnerot-ról magnesolvra?
2019. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!