Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor pozitív lett a teszt...

Amikor pozitív lett a teszt egyből ahhoz a magánorvoshoz mentetek, akinél majd később esetleg szülni szeretnétek?

Figyelt kérdés

Végül is nekem a dokinál derült ki, mert csak egy rákszűrésre mentem, meg hogy rendszertelen a mensi és már babát szeretnénk.

Ott derült ki, hogy 4 hetes vagyok.

Azóta voltam 6 hetes UH-n és kontroll 8 hetesen is.

Ezután is 2 hetente kell majd menni?

Vagy most csak az elején van ez, hogy minden rendben legyen?

Nem gond, fizetek, csak kíváncsi vagyok, hogy készüljek. :D


2019. aug. 9. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból havonta kell menni. Az elején és a végén sűrűbben van vizsgálat, de pl. az én dokimnál 36. hét után nem kell menni magánba, csak a klinikára ctg-re.
2019. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy jónak látod. Közben is lehet váltani, vagy akár járhatsz ezentúl sztk és/vagy szülhetsz ügyeletesnél. Annyi, hogy azért olyan 24-26. hét után már nem biztos, hogy más magán vállal és a max. 30. hét körül érdemes konkrétan felkérni a kiszemelt dokidat (bár azért előbb kérdezz rá, hogy vállal-e szülést).
2019. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a többségnél kb. havonta, maximum másfél havonta kell járni (a vége a sűrűbb), de attól is függ, te mit szeretnél és mennyi problémád lesz. És vannak, akik bizonyos vizsgálatokra meg a kórházba fognak küldeni, az nem fizetős - ez a rendelő felszereltségétől is függ, meg a helyi szokásoktól. Legegyszerűbb ha legközelebb kérsz egy hosszabb menetrendet, akkor előre tervezhetsz :)
2019. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztk orvoshoz mentem mind2 terhességem alatt, mind2 terhességemet kiválo orvosok kisertek végig, majd ügyeletben szültem.
2019. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Mind a 4-gyel magándokihoz jártam, mert hányok az sztk állapotától. Viszont ügyeletben szültem, mert amúgy a dokik jófejek és profik itt, felesleges lett volna választani. 😊
2019. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Én magándokihoz mentem, és nála is fogok szülni. Ennek egyszerű oka van, hogy nálunk az SZTK-s nőgyógyászat katasztrófa. Eleve munka mellett nem tudtam volna megoldani, mert heti egyszer 1!!!! órán át van terhesgondozás.... ÉS még az orvos sem volt szimpatikus. :(
2019. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Magánba jártam én is. A 12.hétig 2 hetente mentem, aztán utána már csak 4 hetente. A 36.hét után pedig csak a kórházba kellett mennem, ahol nem kellett fizetnem.
2019. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
74%
Én amúgy is magánrendelésre jártam. Amikor bebizonyosodott az élő terhesség, orvost váltottam, de továbbra is magán. Szülni is nála fogok. Engem ez nyugtat meg. Tudom, hogy nem leszek kiszolgáltatva, nem fognak beszólogatni, megalázni. Nem bíznám magam állami intézményre.
2019. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!