Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás akinek nem...

Magas vérnyomás akinek nem akart lemenni, mit tudtak vele kezdeni?

Figyelt kérdés
140-145/90 a vérnyomásom a Dopegyt mellett. Napi 3*1 szedek 16hetesen.
2019. aug. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Végig Dopegyt, napi 3x mérés.
2019. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom a legnagyobb dózis a dopegytből ami adható 2×3 naponta, illetve itt a gyk-n olvastam régebben hogy van még valami másik gyógyszer amiz magasvérnyomásra a dopegyt mellé adnak, de sajnos nem tudom mi volt az.Érdemes aspirin protectet is szedni, c vitamin, kálium , kálcium, magnézium esetleg Q10.Sok erőt és kitartást kívánok neked!
2019. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. aug. 10. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi rosszul írtam 3x2 lehet szerintem a maximum adag dopegytből.
2019. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magnézium is segít lejjebb nyomni a vérnyomást.
2019. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3x2 a max. adag, de kaphatsz mellé még másikat is. Meg kell a gyógyszernek is 2-3 nap, mire beáll vele a vérnyomás. Most pl a meleg is rájátszhat.
2019. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aszpirin származékot nehogy elkezdej szedni orvosi utasítás nélkül!

Ha elő is írják akkor is bébiadagban szóval önállóan nehogy elkezd szedni! Mert amúgy meg komoly károkat tud okozni.


Dopegyt mellé még cordaflexet szoktak felírni.

2019. aug. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ördögtöl való az aspirin (protect) nekem nőgyógyász az ovulació utani 7. naptól javasolta a szedését, végig a terhesseg alatt.Az előző válaszoló kicsit túlreagálta ezt az aspirines dolgot.
2019. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 fuss neki újra és alkalmazd az értő olvasást.

A hangsúly azon volt, hogy magától, orvosi utasítás nélkül nem kezdünk el vérhigítót szedni. Csak azért senki ne szedje mert a gyakorin valaki ezt javasolja.

Egyáltalán nem ördögtől való, nagyon is bevett szokás. Akárcsak a clexane. De nem hasra ütés szerűen!

(nekem is kell majd szednem ha terhes leszek)

2019. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 fuss neki te is.Nem azt irtam, hogy orvosi utasítás nélkül szedje.
2019. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!