Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bárányhimlő terhesen? azt...

Bárányhimlő terhesen? azt tudom hogy veszélyes az első trimeszterben ha elkapjuk mivel még én nem voltam az!

Figyelt kérdés

Naa az lenne a kérdésem hogy ha nem érintkezek bárányhimlősökkel, meg ugyebár első baba tehát nincs nagyobb tesó . és nem is nagyon járok a tömegbe. hozatni szoktam néha illetve járok de ha babás lennék megoldanánk hogy elhozza valaki a bevásárlást.

Tehát mennyi az esély arra, hogy így is kialakul spontán?.



2019. aug. 12. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi, felnőttek ritkán betegek, inkább gyerekek közé ne menj.


Viszont ha még nem vagy terhes és ettől tartasz, akkor miért nem adatod be a védőoltást?


Én sem voltam himlős, ma vagyok 17 hetes. Ha megszületik beadatom magamnak is.

2019. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, igazad van beadatom az a biztos.

ment a pacsi

2019. aug. 12. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem voltam az, ráadásul mikor kb 5 hetes lehettem, szülinapoztunk és az egyik vendég hozta a frissen oltott gyerekeit hiába mondta neki a doki, hogy ne, mondván úgyis mindenki volt már himlős. Szinte menekültem előlük..doki csinált egy tesztet van-e védettségem és nincs, denem lett baj. A babámmal
2019. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyidőben adatom be majd az oltást.
2019. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kedves 3-as hála az égnek akkor rendben ment minden

megnyugtattál.

örülök neki hogy nem lett semmi baja a babádnak

2019. aug. 12. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Félidős voltam a lányommal, mikor a fiam ovis csoportjában felütötte a fejét a bárányhimlő járvány. Szerencsére sem a fiam, sem én nem kaptuk el, pedig féltem tőle rendesen.
2019. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem a bárányhimlő veszélyes terhesen, hanem a rubeola (rózsahimlő). Ez a magzatnak árt, torzulást, vetélés okoz.
2019. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A rubeola iszonyat veszélyes, azonban attól nem kell tartani. Kaptunk kiskorunkban egy oltást, MMR a neve. Ez véd a rubeola ellen. Nagyon régóta nem hallottam ilyen esetet.


A bárányhimlő is tud bajt okozni, de azért valóban nem rózsahimlő.

2019. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én beadattam inkább magamnak is és kislányomnak is. Van épp elég dolog, amin lehet aggódni terhesség alatt, ezen legalább nem kell... :)
2019. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!