Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enikő, Emília, Eliza, Villő...

Enikő, Emília, Eliza, Villő vagy Ilona?

Figyelt kérdés

Melyik tetszik a legjobban, melyik kevésbé?

A vezetéknév Miskolczy :)



2019. aug. 15. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Az Emília a kedvenc lánynevet, elsőre azt mondtam volna, de a vezetéknévhez inkább az Enikő
2019. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Hát nekem nem kedvenceim az E-betűs nevek. Az Enikőt szörnyűnek tartom. Az Emília hangzásra amúgy szép, de nem adnám. Az Eliza tetszik talán a legjobban ezek közül, az van a családban is. A Villő nekem nem szép. Az Ilona meg régies. Tesóm második keresztneve és utálja.
2019. aug. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Mind jó a vezetéknévvel. Amúgy pont ma reggel jutott eszembe, hogy az Ilona nem is rossz név. A dédnagymamám neve volt, és eddig létezhetetlenül régimódinak tűnt, de most a Lenkék, Johannák, Irének mellett, amik divatba jöttek, lassan az Ilona is visszajöhet. Csak ne becézzük Icának, bleeeh... Egy biztos, ha ezt választjátok, most még nem lesz belőle másik az óvodában. :)
2019. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Nekem Ilona a masodik keresztnevem, a 3 het mulva szuletendo kislanyom 2.keresztneve is ez lesz. Nalunk anyai agon az elso szulott lany ezt a nevet orokli.

A Villo abszolut nem tetszik, nekem tul ferfias a hangzasa.

A tobbi nev nem valt ki belolem erzeseket, viselheto nevek, talan az Enikot vakasztanam, ha valasztani kell.

2019. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nálunk régi kedvenc az Ilona, már Kosztolányi verse miatt is. Férjemnek az Ili becézés tetszik, nekem az Icát leszámítva mindegyik, a Lonci is :)

Egyébként az Enikő felé hajlunk még, Enci becézéssel.

2019. aug. 15. 10:41
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Ó az Ilona a kedvenc nevem, annyira gyönyörű, igaz régies, de csodaszép.


Mi is ezt a nevet adtuk volna, de a vezetéknevünk i betűre végződik, nagyon mekegös-makogós, de nektek is.


Ha egybeolvasod a felsorolt neveket a vezetéknévvel, mind i-e, i-e, nem hangzik jól. Így, bár a Villő nekem kicsit se tetszik, és szerintem kár ezzel a névvel elrontani egy szép vezetéknevet, de ezt választanám

2019. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott, de relatíve ritkán használja együtt az ember a két nevét. Egyébként nekem is i-e nevem van, nem szokott probléma lenni belőle.
2019. aug. 15. 11:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Enikő és Ilona.
2019. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
28%

Miskolczy Eliza

Nekem ez tetszik a legjobban.

Az Ilona az régiesebb, ezért akár csúfolhatják is a mai világban.

Villő nekem egy kicsit inkább fiús, azt sem adnám a gyermekemnek.

Emília először az Emilió jutott eszembe, ezzel nem lenne bajom, de jobban tetszik az Eliza, személyszerint.

Az Enikő is kicsit régiesebb, de ezt bátrán adnám a kislányomnak.

Terméshetesen ezt ti döntitek el a pároddal, nem pedig mi, ismeretlen emberek. Ez a ti döntésetek, egy életen át rajtatok fog száradni, ha valami oylan nevet adtok a lányotoknak, amit ő sem fog szeretni. Nekem sem olyan nevet adtak, amit nagyon szeretek, mert az iskolában folyton Pirított Alma Répa-nak hívtak, ezért volt olyan időszak, amikor a szüleimet folyton "átkoztam".

Na megyek, mert így is túl hosszúra sikerült a mondanivalóm, úgyhogy szép nyarat, és jó névváladztást nektek!

2019. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Enikő.
2019. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!