Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18hetes vagyok. A méhlepény a...

18hetes vagyok. A méhlepény a méhszájon van. És harántfekvésű a baba. Annyit mondtak hogy ne emelgessek. Ebből lehet baj? Változhat?

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont a 18.héten mondták, hogy a méhszájon van a lepény, és farosan volt a babám.Én is izgultam mi lesz! Ne aggódj először is, addig még van helye forgolódik a pici. A méhszájról meg eltűnt a lepényem, ahogy nőtt minden annak a helye is szépen megváltozott. Persze én is igyekeztem pihenni, bár másik gyerkőc nem mindig hagyta. Azóta megszületett a pici, természetes úton:) Jó egészséget Nektek!
2019. aug. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A harántfekvés nem számít, ennyi idős terhesen ez még egy pillanatnyi állapot csak, ami az UH-kor volt, semmit jelentősége. Legalább a 30. hétig forognak össze-vissza. (Az egyik ikrem a szülés pillanatáig minden nap máshogy feküdt - kórházban voltam, minden nap volt vizsgálat, onnan tudom.) Szóval emiatt ne aggódj.


Nem mindegy, mennyire fedi a lepény a méhszájat, teljesen, vagy csak épp érinti-e. Nyilván minél kevésbé, annál hamarabb fog eltávolodni onnan, ahogy növekszik a méh. Ha a szüléskor még mindig teljesen fedi, akkor nem szülhetsz hüvelyi úton. Azért mondták, hogy ne emelgess, mert vérezni kezdhetsz, úgyhogy csak óvatosan. Pihenj, kíméld magad és nem lesz semmi baj! :)

2019. aug. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is teljesen fedte egészen a 30. hétig. Nem emelhettem , meg pihennem kellett. Mostmár 2 cmre van.

32 hkm

2019. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még nagyon korai ahhoz egy 18 hetes terhesség, hogy a méhlepény ne tudjon feljebb húzódni, és a baba is még egy csomószót fog forgolódni.

Szóval ne aggódj, de amíg nem megy feljebb a lepény, addig kíméld magad!

2019. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!