Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. héten magzati szívritmusza...

Myrcella kérdése:

30. héten magzati szívritmuszavar? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltunk a 30.heti genetikai ultrahangon, ahol először arrythmiás szívműködést észleltek a picinél. (Viszonylag gyakran nézik a babát ultrahangon, legutóbb egy hónapja, eddig minden rendben volt)


Ezt követően rögtön csináltak egy CTG-t, ahol pedig már kamrai plusz ütést mondott a doktornő, a leletre extasystolét írt.


Néztek áramlást, mindent rendben találtak, de nagyon megijesztettek. Azt mondták, hogy iszonyatosan figyeljem a magzatmozgást és amint csak egy ici picivel kevesebbet mozog, azonnal rohanjak be. Ez így elég ijesztpen hangzik, emiatt nagyon aggódom, bár az osztályra történő befektetést nem hozták fel, így talán mégsem akkora a baj?


Nem mondott senki semmi konkrétat. Hétfőn reggel kell visszamennem, amikor főorvosi konzílium lesz, illetve elvileg kedden is lesz valami ultrahangos referálás...


Kaptam beutalót magzati szívultrahangra, de azt mondták, hogy sajnos 2-3 hétnél előbb nem fogok időpontot kapni.


Az interneten semmit sem találtam a témában, az orvosok pedig nem mertek mondani semmit sem.


Rettenetesen aggódom, mert az egész terhesség iszonyú komplikált volt, a 6.héten hematóma, a 19. héten kinyílt a méhszáj...


Második gyermekem, de az első a szintén kinyílt méhszájon kívül problémamentes volt.


Rettegek, hogy elveszíthetem a babát, fogalmam sincs mi ez és mire számíthatok? Megszülhetem a babát, vagy meg fognak császározni esetleg idő előtt? Ez valami komoly gond, vagy nem? Nem tudok semmit sem és megőrjít ez a bizonytalanság. Van esetleg valakinek tapasztalata?


Természetesen kérdeztem az orvosokat is, akik tegnap vizsgáltak, de senki sem mondott semmit.


Bocsánatot kérek, amiért ilyen hosszú lett és köszönöm szépen, ha tudtok válaszolni.



2019. aug. 24. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen magzati arrythmiák az esetek legnagyobb részében születés után spontán megszűnnek. Ne aggód túl. Én még nem láttam olyat, hogy sima magzati extrasystoléból baj legyen, pedig láttam már párat.
2019. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ, igyekszem akkor nem túlaggódni a dolgot, csak nagyon megijedtem. De ez a válazs most nagyon sok erőt ad, nagyon szépen köszönöm!
2019. aug. 24. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van extrasystolém, de felnőttként alakult ki, nem kellett vele semmit csinálni, kellemetlen érzés, egy plusz dobbanás alkalmanként, de se gyógyszer, se más kezelés nem kell rá, nekem a kardió edzést javasolták rá, segített is. Persze egy magzatnál fogalmam sincs, hogy milyen ez, de ha komoly gond lenne akkor azonnal befektetnének, nem kockáztatnak.
2019. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!