Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan étkezel/étkeztél...

Hogyan étkezel/étkeztél terhesség alatt? Követsz/követtél vmi féle tanácsadói egészséges étrendet?

Figyelt kérdés

Nekem a rokonok folyton mondogatják, hogy "egyél, egyél, egyél, amit csak megkívánsz, a baba tudja mi kell neki" stb. De én nem akarok minden sz.t össze enni, csak mert úgy tetszik, szeretnék egészségesen táplálkozni, hogy a kicsi is egészségesen fejlődhessen. Mert szerintem nem akkor fejlődik jól, ha eszel, amit megkívánsz, hanem ha tudatosan, egészséges dolgokat eszel.

Szóval mi a tanácsotok? Ki hogy csinálta/csinálja az étrendjét?

(És a terhesvitamintól tényleg óriásbabám lesz?)


2019. aug. 28. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

A baba feljödik, majdnem függetlenül attól, hogy mit eszel (lásd háborúk meg egyéb nehéz idöszakok, akkor is a legtöbb gyerek teljesen normál állapotban született, akkor is, ha az anya majdnem hogy éhezett), amit megkíván egy kismama, annak semmi köze a baba igényeihez.

Az, hogy azt egyél és annyit, ami eszedbe jut, annak egy eredménye van, hogy a terhesség végére összehízik 20-30 kilót és utána ilyen elhízott is marad.


Én mindegyik gyerekkel ugyanúgy ettem, ahogy elötte, a terheségek alatt 8-10 kilóval lettem nehezebb és a kórházból a terhesség elötti súlyommal jottem ki. A gyerekek teljesen egészségesen, normál méretekkel születtek.

2019. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindent úgy ettem, mint addig. Amit egészségesnek mondanak, azoknak többsége csak propaganda, többet árt, mint használ.
2019. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De tudod van ez az ezer nap dolog, hogy a fogantatástól számítva a baba 2.életévéig kulcsfontosságú a táplálkozás a későbbiekre nézve.

Én most még a 2.hónapban vagyok, nem vagyok "annyira" elkésve, szeretném innentől jobban csinálni. Az alapokat nagyjából tudom, sok zöldség, gyümölcs, tk gabonák, sovány fehérje, tejtermék, és hát változatosan. De vmi konkrét példa kellene, ha vki tud ilyen oldalt, azt megköszönném, ha elküldené.

2019. aug. 28. 16:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A sok gyümölcs sem feltétlen jó, nekem rettenetes savat csinált és nagyon sok bennük a cukor. Szóval az sem feltétlen egészséges, amire azt hinnéd :(

Szerintem is egyél változatosan, de nem kell full egészségesnek hitt diétára átállni. Én figyelek rá hogy sokat igyak, kevesebb fehér kenyeret,tésztát eszem, helyette inkább teljes kiőrlésűt, több zöldséget eszem és néha halat. De ennél jobban nem változtattam és bizony eszek édességet is ha azt kívánom, mert igenis van olyan, hogy az ember azt kívánja, amire a szervezetének szüksége van pl nekem néha leesik a cukrom vagy a vérnyomásom és olyankor jól esik a kávé meg a csoki

2019. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 160 grammos szénhidrát diétát tartottam. Cukros kismama voltam mondjuk. 7 kilót híztam az utolsó mérésig, viszont volt az szerintem több is, mert az utolsó 2 hétben brutálisan vizesedtem. A terhesvitamin pedig nem csinált óriási babát. Lepény és áramlás mindig tökéletes volt.
2019. aug. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, az csak hasznos, ha betartod a terhességi diétát, még ha nem is vagy terhességi cukorbeteg. Ez a lehető legegészségesebb étkezés terhesség alatt.

A terhesvitamintól nem feltétlenül lesz óriásbabád.

Nem baj, ha néha elcsábulsz, és egy kicsit kényezteted magad finomságokkal, de csak akkor, ha tényleg nagyon szükségét érzed!

2019. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az első pár hónapban rá sem bírtam nézni az egészséges kajákra (egyébként inzulinrezisztencia miatt 200 g-os szénhidrátdiétát kell tartanom), örülök, ha pár szem ropi meg a fehérlisztes zsömle lement :D Fogytam is 2 kg-ot. Azóta jobb a helyzet, 16 hetes vagyok, mostanra szedtem vissza a kiindulási súlyomat (55 kg), kezdek visszatérni a diétára, bár a teljeskiőrlésű pékárukkal még hadilábon állok. Szerintem, ha próbálsz változatosan és ésszel étkezni, nem lesz gond. A vitamin pedig nem csinál óriásbabát, ezt kutatások igazolják, a vitamin NEKED kell (a baba el fog venni mindent, amire szüksége van), hogy visszatöltse a raktárakat.
2019. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közben találtam egy ilyesmit.

[link]

2019. aug. 28. 17:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én cukorbeteg vagyok. Inzulinos..

De mikor kívántam valamit akkor ettem. Pl.

Gumicukor, fagyi, sajt.

10 kg jött rám, szüléssel keis ment.

Ebből 4 kg volt a baba a többi víz és a placenta.

Szóval ha kívánsz valamit egyél.

En ettem sajtot dinnyevel, gumicukrot, sajtot, és végtelen mennyiségű citromos sort. Szóval... Ha kívánsz valamit egyél, de ne töménytelen mennyiségben.

2019. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ezt mondták a rokonok, tömték belém a kajcsit. Aztán valamelyik vizsgálaton(már nem emlékszem de a közepe felé a terhességnek) megkérdezte dokim mennyit híztam. Mondtam neki hogy x kilót. Mondta hogy az sok. Egyek kevesebbet. Szóval nem így van hogy kettő helyett eszel. Reggel mindig normálisan belaktam szén a vagy péksüti, ebédre szokásos kajcsi de nem olyan sok mint régen vacsira pedig alma, néha 1-2 pirítós ha éhesebb voltam. Édességet próbáltam hanyagolni, nasizást is, felfújós kajcsit is. Érdekes módon nagyon szeretem az egészségtelen kajcsikat pl. hamburger, kínai gyorskaja stb. Terhesség alatt nem bírtam enni. Egyszer próbálkoztam hambival, majdnem rosszul lettem, pizzától hasmenése lett. Fogalmam sincs miért?? Így (szerencsére) ezeket is kerültem.
2019. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!