Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen állandó büfögés?

24 hetesen állandó büfögés?

Figyelt kérdés
Mas is volt valaki îgy,egy ideje feküdnöm is kell. 0-24 ben percenkent büfögni kell ,ha nem jön ki, nagyon fáj ès szúr a köldökömnèl, mi lehet? Estère duplájára puffad a gyomrom. Èjszaka is èbredek rá.Már diètázok is. Progeszteron pótlástól esetleg?
2019. szept. 5. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy növekszik a méh, a baba, a gyomor feljebb kerül, és más alakú lesz. Nehezen áll át az évtizedekig ugyanúgy működő emésztés fél év alatt, tehát szülésig is ez lesz :/ Esetleg próbálj meg sokszor keveset enni, lefekvés előtt nem enni sokat, és kicsit magasabbra tedd a párnádat, hogy a gyomrod ne legyen teljesen vizszintesen.
2019. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,mozogni kellene,de a mehszaj miatt pedig fekudni. Ilyenkor hogy? 30-60 mp kent bufogok egesz nap...
2019. szept. 5. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet a progeszterontól is, ha azóta van, mióta kapod, elég gyanús. Köldök körüli szúró fájdalom gondolom, a bélgáz. Szedj Espumizant. Kerüld a tejes és magas cukor ill. keményítő tartalmú ételeket (gabonák, krumpli, banán), szóval most pont ne pirítóssal és főtt rizzsel diétázz, inkább (nem puffasztó) zöldségek (saláta, uborka, répa, spenót...), gyümölcs (alma), hús, hal, tojás, magvak, gomba. A sok fehérje úgyis javasolt esetleges korababáknál. Igyál többet (fekvés miatt úgysem árt trombózis ellen) és néha valami savasat evés után (pl. hígított almalé), az segíti az emésztést, bélgázra-hányingerre jó a borsmenta tea. Mozgásnak, ha doki engedi, próbáld ki a vénás tornát, ami fekve végezhető (emelt lábbal bokakörzés és hasonló naaagyon lájtos, de hasznos feladatok, neten biztos találsz).
2019. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Azt hittem a krumpli,rizs dietas. A nyers zoldsegeket,lecsot,hagymat nem birom. Nagyjabol kajatol fuggetlenul van ez. Igazabol mindegy mit eszek. :(
2019. szept. 5. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért próbáld ki egyszer, hogy ha csak fehérjét eszel köret nélkül (pl. nem olajos rántotta sovány hússal), vajon akkor is puffadsz-e 2-4 óra múlva.

Zöldségből akkor ne olyasmit egyél, aminek sok héja van (a paprikát, paradicsomot, hagymát) meg a klasszikus puffasztókat (karfiolt, karalábé, káposzta, bab, borsó), de ezeken kívül még akad pár olyan zöld, ami könnyebben emészthető, pl. a zöld levelesek (spenót, sóska, salátafélék) meg a tökfélék (uborka, padlizsán, patiszon, sütőtök). Lehet főzelék, krémfőzelék, saláta, grillezni.

Ja és a (nem cukros) gesztenye, édesburgonya is jó laktató.

2019. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Progeszterontól van, nekem teljesen kikészítette a gyomrom. Aztán váltottunk hüvelyen át alkalmazhatóra, úgy semmi mellékhatását nem tapasztaltam
2019. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Ugy tunik. Valtottam huvelyejire en is tegnap. Picit jobb maris.
2019. szept. 6. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!