Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szèp nèv?

Szerintetek szèp nèv?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon sokat tanakodunk a pàrommal hogy mi legyen a hamarosan születendő fiùnk neve. Sajnos nemigazàn jutunk kösös nevezőre. Idàig a Zente az a nèv ami hònapok òta nem vàltozott,viszont most jött bennem egy fèlelem èrzès hogy jò lesz-e ez a nèv,idàig mindenki akinek mondtuk csak hùzta rà a szàjàt :( nem szeretnèm azt hogyha majd megkèrdezik tőle hogy mi a neve,ès mondja furcsàn nèzzenek rà az emberek,ès tudom hogy nagyon sok nèvnèl van a csùfolòdàs,de azèrt mègis. Kèrlek titeket adjatok tanàcsot, mi a vèlemenyetek erről a nèvről? Hallottatok màr egyàltalàn? Nyugodt szìvvel adhatjuk ezt a nevet a kicsinknek?
2019. szept. 5. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Jól hangzik, bár nekem Zenthe Ferenc ugrik be róla és gondolom nem én vagyok az egyetlen. Amúgy jól hangzik, pláne ha illik a vezetkenevhez is
2019. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nem tetszik, de nektek kell, hogy tetsszen! :)
2019. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik, ha passzol a vezetéknévhez, és mindkettőtöknek tetszik, miért ne?

Random emberek mindig furán néznek a különleges nevekre, majd megszokják.

2019. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Weingart Zente Roland lenne a teljes neve.

Igen pont ezt nem szeretnèm hogy furcsàn nèzzenek rà az emberek.

2019. szept. 5. 09:57
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Így, a teljes név úgy hangzik, mintha két vezetékneve lenne a gyereknek és a Róland lenne csak a keresztneve
2019. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem teljesen jó választás.
2019. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt sem lehet tudni,hogy fiú vagy lány név.
2019. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem tetszik a név önmagában, de ezzel a vezetéknévvel elég nyelvtörő. Szerintem egy magánhangzóval kezdődő keresztnév jobban passzolna hozzá. Ha nektek ez tetszik, adjátok nyugodtan; ritka név, de messze nem a "Marlonbrando" meg "Nintendo" kategória.
2019. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, de én különösen szeretem a Z betűs neveket legyen az fiú vagy lány név, bár gondolom főleg azért mert passzolnak a párom vezetéknevéhez.

Bonyolultabb vezetéknévhez is adnám simán, de akkor a második keresztnevet dobnám - amúgy sem találkoztam még olyan emberrel a földön aki valamire is értékelte a második nevén, mindig gondként emlegették.


Viszont nem túl jó dolog megkérdezni ismerősöket, idegeneket, ha már tetszik valami mert mindenkinek úgy sem tetszik, és lebeszélhetnek róla. Valakinek ez jut róla eszébe, valakinek az, és addig-addig mondogatják majd, hogy már neked is az fog az eszedbe jutni.

Egy ismerősöm lánya Miléna és én nem társítottam hozzá semmit, míg anyukám nem kezdte el Bilétának mondogatni, azóta valahogy nekem is mindig úgy ugrik be a kislány, hogy Miléna-biléta.


Ha változtatnátok a döntésen, ne kérdezzetek meg újból senkit! Legyetek biztosak a döntésetekben.

A gyerekek így is úgy is csúfolódnak, ha csúfolódni akarnak, ha valakinek nem tudják kikezdeni a nevét, akkor kikezdik majd a haját, a ruháját, a cipőjét, a szeplőit, a fülét a szemét vagy bármit.

2019. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyre gyakoribb név. Nekem nem tetszik, de vannak sokkal vallalhatatlanabb nevek is. Mivel elég hosszú a vezetéknév, így én csak egy nevet adnék neki
2019. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!