Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek itt terhesség...

Volt valakinek itt terhesség alatt nagy hasi műtétje?

Figyelt kérdés
Egy 17 cm-es cisztát fognak eltávolítani a petefészkemből. Félek nem e fog ez bármi gondot okozni a terhesség alatt illetve hogy szülhetek e majd természetes úton. Erről még nem kérdeztem az orvosomat.
2019. szept. 5. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Baratnomnek volt epeko mutetje, normal uton szult aztan.
2019. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vágták vagy laparoszkópos műtét volt?
2019. szept. 5. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert egy epeko meg egy petefészek nem ugyanaz a veszély..nem lehetne varni vele a terhesség vegeig? Hany hetes vagy? Nem tul nay a veteles kockázata??
2019. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
15 hetesen lesz a műtét. Már első vizsgálatnál kilátásba helyezte az orvos, akkor még "csak" 8 cm volt.
2019. szept. 5. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az unokatesómnak is cisztát vettek ki, és vágták. 16. héten, ha jól emlékszem. Semmi gondot nem okozott a terhesség szempontjából, egészséges mindenki, viszont nem engedték hüvelyi úton szülni, amiatt, hogy esetleg felszakadhat a seb.
2019. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan laparoszkópos volt, de sürgősségi a 8. héten, petefészek-csavarodás miatt.
2019. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, de nőgyógyászaton dolgozom, láttam már ilyet is.

23 hetesen vettek ki egy kb. 12 cm-es petefészektumort.

Utána 36. héten egészséges újszülött született császármetszéssel, és annak, hogy 37. hét előtt volt a császár (tehát koraszülés volt), az a korábbi műtéttől függetlenül, anyai érdekből volt.

2019. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Illetve volt egy másik is, szintén valami hatalmas petefészekciszta volt, de abban a műtétben nem voltam benne, így annyira nem emlékszem. De ott is valahogy második trimeszterben volt a műtét és nem volt gond utána.
2019. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12 het utan biztonsaggal altatnak,nem lesz gond a babaval.
2019. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!