Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így mehetek veszélyeztetett...

Így mehetek veszélyeztetett terhes táppénzre?

Figyelt kérdés

Varrodában dolgozok. Az egész napos üléstől sokat fáj a derekam és a lábam. E mellett sokszor emelek nehezet és az asztal a hasam felső részéig ér, be nem ütöm de néha megnyomom véletlen. Úgy a harmadik hónap végéig terveztem dolgozni, maximum negyedikig.

Nem szeretnék teljesen indok nélkül eljönni. De nem is szeretném magam leterhelni.


2019. szept. 8. 08:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos ha nincs komolyabb indok, tehát vérzés pár hétig, vagy valamilyen betegség (diabétesz, pajzsmirigy, ír, pco) szerintem sajnos nem lehetséges. Esetleg ha elmúltál 35 elmúltál, akkor is egyből veszèlyesztetett terhes vagy.


A háziorvos ír ki, őt kérdezd meg.


Jó babavárást!

2019. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%

Ezek sem indokok, csak nyafogás. Emeljen más helyetted, de ennyi. Nehogy már ülőmunkát ne lehessen terhesen végezni.


Cukros vagyok, pajzsmirigyes, volt egy császárom már, emiatt eleve veszélyeztetett terhes vagyok, de eszem ágában nincs táppénzre menni. Most vagyok 30 hetes, még másfél hónapig tervezek dolgozni.

2019. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

A hasmegnyomás nem árt,bőven van réteg ami védi a babát. Az ülés nem fog leterhelni téged.Néha állj fel,sétálgass de ez nagyon apró indok,hogy 9es kóddal felvegyenek.Bár...sajnos ma már azt nem írnak ki ilyenre akit nem akarnak.Az emelést kerüld!

Amíg nem vérzel,nem görcsölsz,nincsenek nás panaszaid, szerintem húzd ki még. De ha nagyon nem akarod,találj ki valami mást is és kiírnak.

2019. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
31%
Én nehéz állómunkát végeztem a 36.hétig. Fájt a derekam,a lábam,de ezek basszus a terhesség legapróbb tünetei. Ha vérzel..stb.....na akkor az mar nyomós indok.De ez?! Csak rinya és lustaság.Terhes vagy nem beteg!!
2019. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell mártírkodni, nem mindenki viseli egyformán a terhességet. De sajnos a te esetedben nem ír ki táppénzre az orvos, mert nem áll fent betegség. Viszont jogod van más jellegű munkát kérni, vagy könnyítettet. De ha ezt ők nem tudják biztosítani, és valóban nehezet kell emelned, mindenképpen beszélj a háziorvosoddal.
2019. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Mit lehet egy ülőmunkán még könnyíteni?
2019. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%

Ilyenkor felmerül bennem a kérdés: otthon mit fog csinálni, aki ezt a munkát nem bírja? Feküdni szülésig? És ha majd jön a tesó, akkor berakja egy dobozba, mert úristen?


Nem értek egyet azzal, hogy terhesen zsákolni kéne, bányamunkát végezni vagy heti 60 órát dolgozni, de azért néhányan átesnek a ló másik oldalára.

2019. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen indokkal normális orvos nem vesz táppénzre. A láb és derék fájdalma nem terhesen is meglehet, az pedig, hogy megnyomod néha a hasad, na bumm. Ott a magzatvíz, a méhed a hasfalad, ami védi a magzatot, szóval dolgozz, ameddig birod. Ülsz és varrsz, ezen tovább könnyíteni nem lehet. Inkább dolgozz a 7.honapig, vedd ki a benn maradt szabidat, ha nincs 20 napnyi, akkor menj esetleg táppénzre és szülés előtt 28 nappal vedd igenybe a csedet. Pénzednél maradsz és nrm unod sz.rrá magad otthon.
2019. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%
A terhességed elején járhatsz ilyenkor még olyan pici a baba hogy ez a hasnyomkodás nem nagy dolog. 38 hetes vagyok néha nem férek a pocakomtól és semmi baj nincs, NST-n is meg nyomkodják picit a pocakot ha nem akar felébredni. Ha már most nem bírod mi lesz később?
2019. szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
8# az a baj a legtöbb orvos simán kiírja. Normál esetben a nőgyógyász javasolja a háziorvosnak de van ahol simán a házi írja ki csak mert jófej ..vagy naív.
2019. szept. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!