Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9es kóddal nem lehet kijárni?

9es kóddal nem lehet kijárni?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok, már nem bírom a munkát, most kaptam meg a első táppénzes papíromat és a "kijárhat" időponthoz nincs beirva semmi...

Ez most azt jelenti hogy el se hagyhatom a lakást, pl gyógyszertárba, stb?

Nem vagyok ágyhoz közbe, de már nem tudom ellatni a munkám.


Normális, intelligens válaszokat várom csak!



2019. szept. 9. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Oda mész és akkor, amikor és ahova akarsz. Hidd el.. :)
2019. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én 21 hetes vagyok.10.héttől itthon vagyok 9-es kóddal.Oda megyek ahová akarok.Kirándulni,bevásárolni,dokihoz stb.Miért gondolod h.9-es kóddal nem lehet kimenni?A 9-es csak azt jelzi,hogy milyen "betegséggel"vagy otthon.
2019. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Magyarországon ezt senki nem nézi. Ismerős hipermarketben dolgozik, simán járnak oda vásárolni a táppénzen lévő "nagybetegek" is, és vihorásznak a kollégákkal. Teljesen természetes errefelé, hogy a nyaralásos szabit megtoldjuk plusz egy hét táppénzzel vagy hogy a 6. héttől elhúzunk CSED-ig táppénzre akkor is, ha egyébként irodai munkánk van és egy fia tünetünk sincsen - nincs semmiféle ellenőrzés és következmény, hiszen az orvos döntését nem nagyon bírálhatja felül senki. Szóval emiatt egyáltalán ne aggódj.


Egyébként a napi teendőket úgyis el kell látni, ha amúgy nem vagy ágyhoz kötve.

2019. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Kijarhatsz, de mondjuk kirandulni epp nem kellene. Ellenorizni nem sűrűn szoktak, bár a mi cégünk pl épp megteszi, mert sok visszaélés volt, főleg a kismamák részéről. Így aztán nálunk kb hetente megy ki az ellenőr
2019. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszer nagyon kikaptam a dokitól. Egy nappal később mentem, mint szoktam(sztk-s doki, nem időpontra mentem). Kérdezte, miért kèstem. Mondtam neki, hogy a nagyobbik a nagyinál nyaralt, és haza kellett hoznom. 3 órára laknak. El kezdett velem veszekedni, hogy mit képzelek magamról, ha utazgatni akarok, akkor lezárja a táppénzt, menjek dolgozni, és akkor annyit utazgatok, amennyit akarok. Szóval orvosa válogatja. Elvileg a lakást elhagyhatod, de a lakhelyedet nem.
2019. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk szórakozni nem mennék 😄

De pl boltba reggel, vagy pl most esküvőnket kell intézni, amin csak mi, a tanúk és a szülők lesznek jelen. Tehát nem nagy dinom danom... Csak mivel párom is dolgozik (meg a pasik amúgy se úgy intézik a dolgokat hogy biztos jó legyen... xd) így nekem kell mennem a dolgok után... Másrészt itthon a pici panel lakásban ennyien se férünk el vacsorázni így tuti hogy étterembe kell mennünk... És ez miatt piszkálja a lelkiismeretemet... Mert első házasság, első baba, így se olyan pompa lesz amit megállmodtam... De ennél egyszerűbbet meg már hova? Meg azért mert nem tudok dolgozni?

2019. szept. 9. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eskuvot lehet am a szules utan is csinalni. 😉De amugy ezek miatt kijárhatsz.
2019. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szoktak a kijarhat reszhez irni, ha fekvobetegrol van szo. 9es kod altalaban jarobeteg, lehet jonni-menni.
2019. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A városból ne mozdulj ki, mert ha elutazol, akar a szomszéd városba, ottvalammi történik veled, akkor azzal megbuksz, és vissza fizettetik a táppénzt! Barátnőm járt így , nyáron Balatonra ment, ott rosszul lett, ügyelet, kórház, és így kiderült hogy nincs otthon, mit keres másik városban, táppénz csalás...
2019. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!