Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó 2 hétben lévő kismamák...

Utolsó 2 hétben lévő kismamák hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Vannak már jósló fájásaitok? Esetleg leereszkedett már a pocakotok? Hogy viseltek a napokat?

Nálam derékfájásnál több nem nagyon van :/



2019. szept. 10. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a 39. hétben vagyok, és van mellette egy 3 évesem. Most már elég nehezen mozgok, nehéz felcipelni a gyereket a lépcsön, vagy kádba be ki rakni. Ezenfelül esténként most pár napja nagyon rossz a gyomorégés. Összességében jól vagyok, koradélutánig a 3 évesem iskolában (külföldön élünk, itt 2,5 éves kortól iskola van), 1 és 3:30 között megyek érte, attól függöen meddig akar maradni. Így múlt hét óta tudok délelött pihenni picit, meg lightos házimunkákat csinálni (mosás, vasalás, fözés, pakolászás). Elötte lévö héten még nem volt iskola, én voltam vele egész nap, az nagyon kemény és fárasztó volt. Elötte meg dolgoztam még. Úgyh most múlt hét óta többet tudok pihenni, így nem is igazán érzek még semmi készülödést. Nagyon enyhe görcseim vannak, de csak akkor ha megeröltetem magam, pl bicikliztem hegyre fel a hétvégén, a 15 kg-os gyereket emelgettem, vagy kúsztam másztam vele játék közben.
2019. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a 39. hét, első baba. Hat hete vagyok itthon, az utolsó simításokat végzem a gyerekszoba körül, illetve igyekszem ráhangolódni arra, hogy még egy kis ideig be leszek zárva :'D Remélem, hamar telik majd az idő.


Amikor el kell mennem itthonról, nagyon elfáradok, egy reggeli CTG után egész délután tudok aludni.


Esténként mindenem sajog általában, a hasam kőkemény lesz addigra, a derekamban, combjaimban kisugárzó menstruációs fájdalom van (bár annál valamivel gyengébb, és viszonylag hamar elmúlik), émelygés, valamint késszúráshoz hasonló érzés a hüvelyemben. Kis folyás is társul az egészhez, mintha felsértettek volna belülről, de igazából csak annyi történt, hogy már nyitva van a külső méhszájam, és elsimult a méhnyakam.


De amúgy tűrhető, főleg így, hogy nem nagyon van teendőm, csak főzés, takarítás, csak már nem tudom, meddig akarja húzni odabent a gyerek.

2019. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 khniki ***** válasza:
100%

Mint egy nagy, dagadt bogár a hátára fordulva. :D

Jóslóm még nem volt, csak nagyon sokat keményedek. 2 ujjam zsibbad a kezemen.

A pocim hatalmas és nehéz és kb. egy hónapja leszállt már.

Szerencsére semmim sem fáj, de már csak pihenek, sokat alszom, napközben is. Csak akkor megyek el itthonról, ha nagyon muszáj. Vasárnapra vagyok kiírva.

2019. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok. Ugyan kedd este azt írtam, hogy még nem nagyon érzek semmit, másnap este villám gyorsasággal megszületett a kisfiam. Alig èrtünk be a korházba, alig 15 perc múlva már a kezünkben volt. Szóval tényleg egyik pillanatról a másikra beindulhat a dolog.
2019. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!