Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Elkezdjem, vagy ne?

Mit tegyek? Elkezdjem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Fél éve nem jön sajnos a baba, pedig ki lettünk vizsgálva (spermiumok tökéletesek férjemnek , pajzsmirigy, vese, máj, minden hormon tökéletes nálam, se PCOS, se IR, van peteeresem rendesen, szóval minden oké) A dokim múlt hónapban irt fel két havi adag clostybegyt, az egyiket be is szedtem. Szedek amúgy folsavat, D3 vitamint és terhes vitamint szintén a dokim tanácsara. Szóval utána olvastam ennek a Clostybegynek, hogy ikerterhesseget okozhat, mivel stimulálja a peteerest és eloforsulhat, hogy egyszerre több pete érik meg. Na most mi nem szeretnénk, csak egy gyereket és nagyon kockáztatni sem lenne jó, csak ez a fél év sikertelenség mégis elbizonytalanit, hogy talán mégis be kellene szedni azt a gyógyszert, hátha ezen múlna, hogy osszejon-e a baba.

Legyszi most ne gyertek azzal, hogy fél év semmi, meg hogy legyünk türelmesek, mert nehéz annak lenni, ha nem kapod meg azt a dolgot, amire a világon a legjobban vágysz.

Szóval kérlek titeket, az válaszoljon, aki érdemben tud a kérdésemre. Ja amúgy egyik ismerősünkeknek nagy valószínűseggel ettől a gyógyszertol lettek az ikreik.

Előre köszönöm a hasznos válaszokat!



#ikerterhesség #Clostybegy
2019. szept. 11. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha besikerulnek az ikrek simán vagy spontán, akkor mit csinálsz?
2019. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

De ha van peteeresed, akkor szerinted miben segít egy peteérés serkentő? Doki nyomon követi a ciklust closti mellett?

Ezer meg egy dolog állhat a háttérben és ezek közül egyikre sem jó a closti. Pl átjárhatatlan petevezetekek, véralvadási problémák, autoimmun betegségek. És a lelki oldal, a rágörcsölés. Értem én, hogy ezzel nem akarsz foglalkozni, mert kényelmesebb bevenni pár pirulát mint a lelkünket rendbe tenni, de valóban még csak fél éve próbálkoztok. Én soha nem mondom az engedd el témát stb azoknak, akik régóta tájt vannak, akik ezer meg egy vizsgálatot, kezelést végigcsináltak. De a te eseted az a hiszti. Nagyon akarod. Rendben, de ezzel akadályozod meg éppen. Én nem az ikresség miatt aggódnék, inkább azon, hogy ennyire türelmetlen alkat vagy.

2019. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Természetes szelekció. Persze meg lehet azt ia erőszakolni :)
2019. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ovulációs tesztet próbálnék pl.
2019. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem kívánságműsor :/ A gyógyszer nélkül is becsúszhatnak ikrek. Akkor mi van? Elveteted?
2019. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Fél év sikertelenség még semmi.... normál esetben is mindenféle gyógyszer és beavatkozás nélkül egy év kb mire egy egészségesnek párnak gyereke lesz. Tök feleslegesen szedsz gyógyszert. És attól, hogy fél évig nem sikerült a baba, még nem lennél veszélyeztetett, hogy nem bírnál kihordani egy iker terhességet. Kicsit túlpörgöd ezt az egészet...
2019. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Valaszolok a kerdesedre :)

Szerintem ne kezdd el, mert nincs olyan problemad, amire ez a gyogyszer valo. Mintha Virusfertozesre szednel be antibiotikumot.

Hamarosan osszejon a baba.

2019. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm! Igen, amúgy sajna türelmetlen alkat vagyok, nem tehetek róla. Nekem sok a fél év, ez van. De nem szedem be, mert nem szeretnék ikreket és a csaladjainkban szerencsére nincs példa ikerterhessegre. Nem szedem be végül így döntöttünk, nem kockaztaztatunk, ha valószínűleg alapból is össze fog jönni a baba.
2019. szept. 11. 15:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ovulációs tesztezunk 😊...
2019. szept. 11. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:

utolso vagyok,

probald ki az ovulacios mikroszkopot, nekem nagyon szepen mutatja, mi ujsag:

[link]

2019. szept. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!