Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Szülés után mennyi idővel ment le rólatok a víz?

38 hetes vagyok és már 23 kg plusznál járok az első félidőben 10 kg plusz jött rám és akkor még a duplájára is dagadtak a bokám. Most a végére érdekes módon nem dagad be brutálisan. De persze azért nem csak a lábam vizes hanem a combom, karom,20 hetesen már a gyűrűmet se tudtam hordani. Alig várom hogy lemenjen rólam a sok víz.

Keress kérdéseket hasonló témákban: víz, ödéma

szept. 11. 19:47  Privát üzenet  

A válaszok
Látványra mire hazamentem, amúgy 2 hét volt a mérleg szerint

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont szept. 11. 19:51 Privát üzenet

Az utolsó 2 hétben lettem vizes.

40 hétre szültem.

Kb 2-3nao mire elment a víz rólam.

Kb 10 kg jött rám az szülés után le is ment sőt még több is... 74el mentem szülni jelenleg 59-60 vagyok. 8 hete szültem.

Gyors és könnyű szülést neked 😘

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont szept. 11. 19:57 Privát üzenet
2 hét - mínusz 32kg.( Ikrek és a víz.)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont szept. 11. 19:59 Privát üzenet

Nagyon is ismerős a helyzet. Én 10 hete szültem és 24 kilót híztam a terhesség alatt. A 3.hét végére 18 kiló ment le. Azóta még 3. Szóval ne aggódj ez miatt van aki hajlamos a vízesedésre.

Arra figyelj, hogy most már néhány naponta méresd a vérnyomásod és vizeletet is nézzen az orvos. Nagyon fontos, hogy ha Toxemia miatt vizesedsz az időben kiderüljön. Nekem majdnem baj lett belőle, de még időben kikapták a picit.

Könnyű szülést! 😊

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 4/8Időpont szept. 11. 20:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Gyanakodtak már toxémiára az elején aztán kiderült hogy a pajzsmirigyem alulműködik valószínűleg az is rátett a vizesedésre. A vérnyomásom rendszeresen van mérve. Már 3 hete NST-re is járok ott is rendszeresen mérik a vérnyomást. Napi 4 liter vizet megiszok hogy folyamatosan dolgozzon a a vese de hát ez se nagyon segített. Már csak kihúzom ezt a kis időt :)

# 5/8Időpont szept. 11. 21:17 Privát üzenet

Kitartás, mostmár bármikor jöhet a bébi.

Én a 33.héten kezdtem nagyon durván vizesedni, de szülés után 4-5 nappal ebből már semmi nem látszott

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont szept. 11. 21:36 Privát üzenet
Nekem az az érdekes hogy a szüles után durvult el a vizesedes. KB. 1 hét után ment le a lábamról. Az már annyira durva volt hogy jobban fájt mint a gátseb :D

A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont szept. 11. 21:39 Privát üzenet
Én veszélyeztetett voltam, a végén úgy fel voltam vizesedve, hogy már a flip-flop szandálok is szorítottak (még jó, hogy nyár volt, cipő esélytelen lett volna). Szülés utáni pár napban ment le 10kg, mire hazajöttem már sokkal jobb volt.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont szept. 12. 08:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Utolsó 2 hétben lévő kismamák hogy érzitek magatokat?
Terhesség, szülés törött farkcsonttal? Van aki így csinálta végig?
Terhesség alatt hány kilót szedtetek fel illetve Szülés után hány kiló ment le rólatok és mennyi időbe/ erőfeszítésbe került nagyjából újra formába lendülni?
Szülés után hogy alakult a súlyotok? Lement rólatok 1-2 hónapra rá a felszedett kilók vagy később?
Szülés után lement rólatok a felszedett súly? Mert én 15 hónap után is annyi kiló vagyok mint amikor haza jöttünk a korházból.
Kedves Kismamák, akik terhesség alatt 20 kg fölött híztatok: a szülés utáni első hónapban hány kg ment le Rólatok? Régi ruhák (nadrágok) mikortól voltak újra jók?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!