Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák, miért...

Dohányos kismamák, miért cigiztetek terhesség alatt? Hány szálat szívtatok egy nap? Nem féltetek, hogy baja lesz a picinek?

Figyelt kérdés
Semmi rosszindulat nincs a kérdés mögött, se számonkérés, se pálcatörés, szimpla kíváncsiság.
2019. szept. 11. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Barátnőm a terhessége előtt napi 2 dobozzal szívott el. Nem volt neki könnyű letenni mikor megtudta, hogy terhes. Váltott sokkal gyengébb cigire és először pár napig 5 szálat, majd 4, 3....szívott el, 5 hónapos terhes volt mikor lerakta teljesen. És de nagyon félt, hogy baja lesz a babának de nem lett. Azóta eltelt 3 év és nem szokott vissza, most jön a tesó. Ő ezzel vezette le a stresszt, nagyon stresszes munkája volt, de igyekezett és sikerült is neki.
2019. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Majdnem uigy vtam, mint az egyes bnoje. Annyi h en kicsit hamarabb tettem le es most mult 2 eve, nem szoktam vissza, jon a teso es nem lett baja a "nagynak". Nem tervezek visszaszokni mivel 14evig kemeny dohanyos voltam es örülök, hogy vegre nem része az életunknek. (a ferjem sosem volt bagos)
2019. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
En azonnal letettem mikor megtudtam. Viszont egyik baratnom cigizett terhesseg alatt,1 dobozzal naponta. Sajnos a kislanya pici sulyu lett es szuletese utan meghalt,a doki elso kerdese az volt hogy a terhesseg alatt cigarettat,drogot,vagy alkoholt fogyasztott-e. Valoszinu hogy emiatt tortent
2019. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Egyszeru a valasz: mert szornyen onzok es gyengek is! En imadtam cigizni, napi 1 doboz siman el is ment, megis ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, azonnal abbahagytam. Szenvedtem, mint egy diszno, de mindig is szanalmasnak tartottam azt a gyenge szoveget, h a cigi kissebb rossz mint a leszokas stressze. Amugy a mai napig kivanom, pedig mar lassan 2 eve nem gyujtottam ra, de mostmar nem akarok visszaszokni, ugyh nem gyujtok ra... pedig mai napig sokszor almodom h cigizek.
2019. szept. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Lánybarátom a terhessége alatt napi 3 dobozt szívott el, úgy füstölt, mint a gyárkémény. A gyereke mikrokefáliával (kisfejűség) született, igaz, ezt okozhatta spontán mutáció is.
2019. szept. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Sokáig próbálkoztam leszokni, amíg a babán dolgoztunk, de nem ment. Nehezen jött össze a második, és minden alkalommal, amikor mégis megjött, összetörtem, és rágyújtottam újra. Aztán jött egy komolyabb elhatározás, és letettem. 239 napja. De ki számolja? Pokolian hiányzik, minden nap. De megérte, mert 7 hónapos terhes vagyok.


Az szerintem nem igaz, hogy a leszokás nagyobb stressz a babának. Nem. Az anyának nagyobb stressz. Egy áldozat, amit meg kell hozni a gyermekért.


Egy hasonló kérdéshez linkelt valaki egy fórumot, ahol dohányos kismamák támogatták egymást. Sokat olvastam belőle és sokkoló volt. Volt pl egy lány, aki leírta, hogy napi 6-7 doboz cigit szív. Namost ez kb 300 ezer forint havonta és napi nettó 10 óra cigizéssel töltött idő. Magyarul ő azért él, hogy cigizhessen.


Azon a fórumon a többség napi 8-10 szálra csökkentette az adagját, onnan már a nulla nincs olyan messze.

2019. szept. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert idiota barmok.Jol felrúgnam az ilyet.Aztán néz hs betegen születik a baba.Undoríto.
2019. szept. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Sógornőm napi 1-2 dobozzal szívott a terhesség alatt is. Meg energiaitalozott, alkoholt fogyasztott és olyan gyógyszert is szedett, amit terhesség alatt nem lehet. Azzal magyarázta, hogy a méhlepény megszűri, semmi nem megy át a babának, és ő amúgy sem szokik le, mert terhes. Nem is tudott, nem ia akart.

1 héttel előbb született,a baba belekakilt a vízbe, nyelt is a kakiból, a méhlepény korán 3as lett. Kisebb súlya volt, hetekig sírós baba volt. Hogy lesz-e baja később,senki nem tudja. Ha mázlija van, nem lesz ssemmi baja. Amúgy állítólag évekkel később is ki lehet mutatni gyermek véréből, csontszövetből vagy hajból, hogy az anyuka dohányzott-e a gyerekkel való terhesség alatt.

2019. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Akarat gyengék.
2019. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Kedves utolsó, idióta párhuzamokat ne vonjunk, mert valakit feleslegesen megijesztunk vele.

Én besargultam, belekakiltam a vízbe és ettem, ittam is belőle. Tudod mennyit dohányzott anyám? Életébe soha.


Ezt hívják túlhordásnak..

2019. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!