Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata terhesség alatti cukorbetegséggel és inzulinnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Magas az éhomi cukor értékem ezért inzulint kell szedjek szülésig. De félek hogy hozzá szokik a szervezetem és problémáim lesznek a későbbiekben. Esetleg valaki volt hasonló helyzetben?

2019. szept. 13. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány egységre van szükséged?
2019. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hidd el ha nem adsz be magadnak akkor termel a szervezeted és a baba szervezete is. Így miután megszületik a baba tovább fog termelni inzulint és sokkal rosszabb lesz. Én is terhes cukros vagyok, de mivel nem ez a végzettségem csinálom amit az orvos mond, megbízom benne
2019. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az inzulint nem szokták szedni, hanem adni.


Az inzulinrezisztencia valóban egy "megszokás", azonban a terhességi hormonok okozzák, ezzel nem lehet mást kezdeni, mint növelni az inzulin mennyiségét. Egyéb esetben nem az inzulinhoz, hanem a magas cukorhoz fogtok hozzászokni, főleg a gyereked egészséges(!!!) hasnyálmirigye, így amikor megszületik, rögtön vihetik is az intenzívre a marha alacsony vércukorszint miatt.


Már ha megbírod szülni az 5-6 kilós gyereket a kezeletlen cukortól.

2019. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

8 egységet kell. Egész nap jók az értékeim, csak reggel magasabb 98-100-105 mg/dl és 95 alatt kell legyen.

És szülés után vissza állt a cukor szintetek?

2019. szept. 14. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt néztek neked bármikor cukorterhelést?
2019. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, minden rendben volt
2019. szept. 14. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor szinte biztos, hogy nem lesz gond. Ezt a hormonok váltják ki és a baba egészsége érdekében kell erre figyelni. A diétát nagyon szigorúan tartasd! Sokan azt hiszik, hogy ha inzulint kapnak, akkor pipa és akkor hátra is dőlnek. A diéta, amit előírtak, az az inzulin mellett is nagyon fontos!
2019. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi, megnyugodtam.

Cukrot, pekárut kerülöm, max TK kenyér vagy zsömle,gyümölcsből is inkább a bogyós társait eszem, na meg almát, azt mondták azt lehet 1 kisebbet egy nap.

2019. szept. 14. 17:57
 9/12 anonim ***** válasza:
A cukrodat méred a főétkezések után egy órával??
2019. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, már szita az újjbegyem :D
2019. szept. 14. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!