Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell számolni a terhesség...

Hogy kell számolni a terhességi heteket? Az okés, hogy utolsó menzesz első napjától, de.

Figyelt kérdés

ha az utolsó menzesz mondjuk szerdai napon kezdődött, akkor onnantól egy hét múlva SZERDA lesz az első hét, következő hét szerdája a második hét, és mondjuk a következő hét péntekje a 3+2 hét? Tehát 3 betöltött hét és még két nap?

Ezeket a plusz napokat nem értem, hogy számolják.

(lusta voltam végigvezetni, nyilván ilyenkor még nem tudja az ember lánya,hogy terhes)



2019. szept. 18. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy írod.
2019. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha 28 napos a ciklusod, akkor már 4 hetes terhes vagy, ha nem jött meg.
2019. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem ez volt a kérdés. Írtam is, hogy nyilván nem mond senki 3 hetes terhességet, mert ekkor még nem is tudja. Mégis innen számolják. A plusz napot nem tudtam honnan ered.

Köszönöm a másik hozzászólást :)

2019. szept. 18. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De, a második válaszolónak is igaza van!:) mindig a betöltött hetek számítanak, ezek a terhességi hetek, és igen fura, hogy már két hetes vagy mire megfogan a pici, de így számolják,az utolsó menstruáció első napjától.
2019. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A plusz napok, hát az meg logikus:) a betöltött hetek meg x nap. (utolsó voltam)
2019. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Hogy ne kelljen mindig számolgatni 😉

2019. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!