Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4+5 hetes "kismamaként"...

4+5 hetes "kismamaként" először megyek orvoshoz. Hüvelyi uh-ot ilyenkor már csinálnak?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, korai. Volt egy vetélésem, tegnap szaladtam vérvételre, hogy most elé menjünk a bajoknak. Ma megyek az orvosomhoz kielemezni a leletem, s nem tudom,hogy engedjem-e a hüvelyi ultrahangot. Nyilván nem fog látni semmit, annyira friss. Félek, hogy árt ilyen korán. Minden vetélést okozó tényezőt, ami rajtam áll, igyekszem kizárni. Szerintetek ha akar a doki hüvelyi uh-ot, hagyjam?

Pl. ha méhen kívüli lenne (de miért lenne?!) sem látná még uh-on, annyira pici.



2019. szept. 18. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Menj olyan orvoshoz, akinek megbízol a szakértelmében és nem bírálod felül.


Mert ennek így semmi értelme, neked nincs orvosi diplomád.

2019. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Senkiben nem bízok! Még nem szültem, olyan orvos pedig a mesében sincs, aki mindenkinek megfelel. Hiába kérdezem az ismerősöket, egyik ezt szidja, a másik amazt. Vetélésemkor dokit váltottam (rutinnak vette a vetélésem, ami nekem egyáltalán nem esett jól, darab-darab elv), de mivel eddig évi 1x mentem rákszűrésre, tartalmasabb bizalmi kapcsolatom egyik orvossal sem alakult ki.
2019. szept. 18. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Igen, korai. Nincs értelme egyáltalán orvoshoz menni. Csinálnak hüvelyi ultrahangot, mert ha már bemész, akkor kötelező, de úgy se látnak semmit, max azt, hogy vastag a nyálkahártya.

De nem igazán értem, hogy mégis hogy akarod azzal megelőzni a vetélést, hogy ilyen korán orvoshoz mész....

Legalább tegnap progeszteron szintet nézettél, vagy mégis mit? Mennyi lett?

2019. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj, ha a vetélés beindul, azt senki sem tudja visszatartani, orvos sem. El kell fogadnod, hogy ez benne van a pakliban. A rengeteg plusz vizsgálat és turkálás nem fog segíteni,csak a fertőzés veszélye nő. Gondold át...
2019. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hármaska! Nem ismered az előzményeimet, nem is foglak beavatni. Miért várná el valaki, hogy kisregényt írjak az életemről?! Egy kérdésre kellene válaszolni, nem kérdést generálni.

MIVEL AZ ORVOSOM ADTA A BEUTALÓT, AZOKAT ÍRTA RÁ, AMIKET AZ EGYETEMEN TANULT, HOGY MEG KELL NÉZETNI. Képzeld, a progeszteront is :)És nem egy esetben hallom,hogy ilyen bagatell dolog áll a vetélés hátterében, mint inzulin rezisztencia, progeszteron hiány, magas tsh. Ami ellen lehet tenni, az ellen fogok is. Nem az 5. vetélés után akarok kapálózni, hogy hol rontottam el.

2019. szept. 18. 16:20
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem fognak látni az égvilágon semmit a megvastagodott nyalkahártyan kívül.

Mellesleg az orvosok sem istenek, ha elvetélsz, vagy megindul, nem állítja meg semmi.

2019. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezőcske! Te mindenkivel így beszélsz? Nem hiszem, hogy kiérdemeltem ezt a hangnemet.

Mertem feltételezni, hogy nem az orvos adott beutalót, hanem magadtól mentél magánlaborba, mivel leírtad, hogy semmilyen orvosban nem bízol meg. De ha meg annyira megbízol benne, hogy tudja, hogy miket kell a vérvételen nézni, akkor annyira már miért nem bízol meg benne, hogy szabad-e UH-t csinálni vagy sem?...

Egyébként meg a felsorolt dolgokat teherbeesés ELŐTT kell kizárni, nem akkor, mikor már terhes vagy.

Ha volt vetélésed, akkor az egyetlen értelmes dolog ilyenkor a progeszteron szint mérés, mert ha az alacsony, azt ehet pótolni. De egyéb okú vetélést nem fognak tudni megelőzni semmivel. Ugyanis a többi okot hamarabb kellene kezelni...

2019. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha ekkora arcod van, megmondod az orvosod ak, hogy köszi, nem kérsz uh-t és kész!

Akaratod ellenére nem fog meguh-ni!

2019. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Dokihoz teljesen feleslegesen mész, semmit nem fog látni még. Amit tehetsz, hcg és progi szintet nézetsz bizonyos időközönként. Azt lehet tudni mi állt a korábbi vetélés hátterében? (úgy tudom csak az alacsony progi szintre tudnak adni gyógyszert, más okból történő vetélést nem tudnak megakadályozni, és ilyenkor valószínű nem is volt egészséges a terhesség.
2019. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Először is azt tudod tenni, hogy megnyugszol. Nem kell agyrémnek lenni, mert többek között az se tesz jót a babának.

Ahogy már előttem írták, szinte csak a progeszteron pótlást tudják csinálni, de ha beindul a vetélés el kell fogadni, hogy annak úgy kell lennie. Nem egyszerű, tudom miről beszélek, nem 1 és nem 2 vetélésen vagyok túl, úgy hogy nem volt különösebb oka a vetéléseimnek.

Szinte mostmár ‘felesleges’ kapálózni, ha úgy kell lennie megszületik a baba, és őszintén kívánom, hogy legyen úgy, nem is szabad másra gondolni.

Ha nem akarsz uh-t megmondod az orvosodnak, nem fog lekötözni, hogy márpedig akkor is megcsinálja. (És felesleges is még mert nem látna semmit szinte, akkor meg azon aggódnál)

És sajnos igaz, és ez csúnyán hangzik, 1 vetélés még ‘semmi’, minden 4. terhesség végződik korai vetéléssel, és az esetek nagy részében azt se tudják mi okozza. Viszont az a gyerek akinek meg kell születnie, meg is fog születni. Hinni és bízni kell.

2019. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!