Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kozmetikumok használata...

A kozmetikumok használata mennyiben változott meg, mikor megtudtad, hogy áldott állapotban vagy?

Figyelt kérdés

Próbálok utána olvasni, de olyan kusza ez az internet. Hajfestés tiltólistás, az oké. De pl. világosított hajam hamvasító samponnal lehet-e mosni? Tusfürdőt nem használok, mert viszketek tőle (phenilindraniumra allergiás vagyok), natur szappanom van és intim lemosóm. Samponom Avon-os.

Ha tudtok valamit, ami tiltólistás, kérlek, írjátok meg. Köszönöm. (Nem szolizok, nem napozok.)



2019. szept. 19. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem tiltólistás a hajfestés sem, végig festettük a hajamat a 9 hónap alatt, és egészséges a kisfiam.

Magzatod semmit nem érez a kozmetikumokból, nem kerül a véráramba, bőrön keresztül szívódik fel tehát azt használsz amit akarsz.

Fodrászok se mennek táppénzre a pozitív teszttől ha a belégzésre gondolsz.

Ennyire ne legyünk paramamik.

2019. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Ammónia mentes festékkel nem tilos a hajfestés.

Semmi ilyen nincs kozmetikumok között szerintem, esetleg ne használj acetonos lakklemosót.

A tisztítószerek közül, ne használj hipót, Domestossal is szellőztess.

2019. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hajfestés nem tiltólistás. Fodrász vagyok, ezt a tilos a hajfestés dolgot már bizonyítottan megcáfolták és a mai hajfestékekben már nincs benne az az anyag ami 20 éve. A szaga az már más kérdés, de ha valaki ennyire parázik várja meg az 1. Trimeszter végét. Van/volt eddig vagy 100 kismamám akiknek havi szinten festettem a haját, se a babáknak se az anyáknak nem lett semmi baja és én is végig dolgoztam a 2 terhességemet is. Egészségesek mindketten. Ha ennyire félsz használj natúr kozmetikumokat, manna például nagyon jó.
2019. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Semmi sem tiltólistás! Szőkítettük a hajam egész terhesség alatt, a végén festettük sötétebbre, mert nem tudtam, hogy mikor jutok el legközelebb kisbaba mellett. Volt végig műkörmöm vagy gél lakkom (én műkörmös vagyok, végig dolgoztam 8 hónapot, szájmaszkban).

Nekem annyi volt más, hogy a bőröm nagyon sokat változott és a korábban használt krémek, arclenosók nem voltak jók, illetve kipattogtam mindentől, így váltottam natúr kozmetikumokra. A mannától rendeltem szappanokat illetve argán olajat, ezekkel tisztítottam és hidratáltam a bőröm, de ez sem a terhesség miatt, hanem a hormonok miatt megváltozott bőröm miatt.

2019. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fogallkoztam a listákkal


Színeztem a hajam, acetonossal szellőzött helyen szedtem a lakkot.


Nem én festettem felújításkor az ajtókat.


Amin változtattam:

Szárazabb lett a hajam , ami eddig zsírosodó volt, bőröm pedig még szàrazabb.


Tehàt balzsamot váltottam, ès vízhkányos bőrre vettem vichy arckrémet.

Aktívabban testápolóztam, ápoltam a hasam, combom, mellem bőrét

2019. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmenyire. Hajfesték és minden maradt ugyanaz...
2019. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, véráramba nem kerül egyik kozmetikum sem és a hajfestés sem ártalmas.
2019. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utalok minden illatositott cuccot, miota terhes vagyok. Natur szappant es illatmentes dezodort hasznalok. A sampon illatat elviselem valahogy, balzsamot is naturt vettem.
2019. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazokat hasznalom mint eddig. Body shop es egyéb állatkísérlet mentes termekek. Persze sajnos mindenbol meg nem tudom megoldani mert nem tálaltam minden kozmetikumbol megfelelőt ami állatkísérlet mentes. De ami késik...
2019. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!