Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegek!...

Terhességi cukorbetegek! Leírnátok nekem egy nap nagyjából mit szoktatok fogyasztani?

Figyelt kérdés

Tudom, vannak mintaétrendek a neten, de engem a tiétek is érdekel!

Köszönöm :)


2019. szept. 19. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Reggelire péksütit csökkentett ch-s. Most pl diawellness lisztből csináltam palacsintát. Cukormentes mogyorokremmel vagy lekvárral. Tejeskávéval.

Tízórai gyümölcs vagy muzliszelet (hozzáadott cukor nelkuli)

Ebedet rendelem, jó mert fel van tüntetve a ch.

Uzsi ma pl egy alma volt. De van hogy valami keksz vagy hasonló.

Vacsi tükörtojás, virsli, rántotta, hus+sali, szendvics stb. Csökkentett ch kenyérből vagy teljes kiőrlésűből. De ma pl cerbona epres müzlit vacsiztam (hozzáadott cukor nelkuli).

Lefekvés előtt meg egy kis gyümölcsöt szoktam. Alma, narancs vagy ilyesmi.

Nekem annyi könnyebbségem van, mivel nem lett vészes az ertekem, számolnom nem kell a ch-t szigorúan csak a cukrot és a fehér lisztet tiltottak le. Meg ennem kell 5x. És egyszerre nem sokat. (Pl az ebedemet is kis adagban rendelem, ha a körete nem zoldseg).

2019. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem is csak a fehér liszt és a cukor a megvonás, gyümit korlátozottan, de ehetek. Határérték volt a terhelésem eredménye.

Köszi hogy leírtad!

2019. szept. 19. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Én csak két hete tudom, hogy baj van a cukrommal, eddigi tapasztalataim alapján pár példa:

Reggelire teljes kiőrlésű kenyér, sajt, sonka, kávé és abba mehet kis cukor vagy xilit.

Tízórai: zöldségek natúr joghurttal és egy szelet teljes kiőrlésű kenyér.

Ebéd: szintén teljes kiőrlésű tészta, barna rizs, zöldségek és hús.

Uzsonna: zabpehely, natúr joghurt, áfonya, málna vagy valami más bogyós gyümölcs.

Vacsora: szintén valami natúr hús és mellé valami zöldség, plusz valami szénhidrát, fenti köretek vagy kenyér.

Egyelőre oké ez de már kezdem inni a legtöbb dolgot és keresgélek mi működhet még. Az ember bele sem gondol, mennyi mindenről le kell mondania, ha sosem kellett ilyen diétát tartania. de ha minden igaz szüléssel elmúlik :)

2019. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha jót akarsz magadnak, és a babának, akkor ezt a két választ elfelejted, és szakembert kérdezel. Illetve ajánlom Facebookon figyelmedbe a Terhességi cukorbetegség nevu csoportot. Nagy bajt tudsz csinálni a babának, ha hülyeséget csinálsz, és nem követed a diétát...
2019. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Ja és 3as válaszoló! A helyedben nem lennék arra büszke, hogy cukorbeteg kismamakent cukrot teszek a kaveba.... a legnagyobb ostobaság.... a gyereked bánja, te tudod...
2019. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 4/5-os válaszoló. Nyilván te olyan okos vagy, hogy kifolyik az okosság a füleden. Képzeld nekem is és gondolom a 3-asnak is szakember segít. A cukorbetegség nem osszetevesztendo a ketodietaval meg egyéb fitness baromságokkal. Nem mellesleg nekem a fel családom cukorbeteg. És mindenki ezeket eszi (Komarom-Esztergomtol-Hajdu-Biharig). Nyilván minden szakember tok hulye. Aki cukorbeteg csökkentett ch-s vagy tk-t tesztakat, kenyereket kell ennie és hozzáadott cukor nelkuli cuccokat. Ennyi. Nem több és nem kevesebb. Oda kell figyelni a mennyiségekre. De a csokitól a kekszig minden van cukormentesen, teljes kiőrlésűben. Nyilván cukor helyett édesítőt használnak bennük. Gyümölcsből a banán meg a szőlő tiltólistás a többi családi tapasztalat alapján tok egyedi kinek mi mennyire dobja meg a cukrát. Álma, nektarin, narancs mindenkinek mehet (De pár szem szőlőtől se komál be senki...)


Szóval mi is a problémád? Gabonákat kell enni. Meg kell nézni miben mennyi a ch és ahhoz igazítani. Egy cerbona muzliszeletben amihez nincs hozzáadott cukor kb 12g a ch. Uzsora meg tízóraira meg a 160 g-mosban is meg lehet enni 20g-mot. Tudod nem mindenki zabál ám, és van akinek ennyi elég tízóraira. (Nekem) A sima müzlivel mi a bajod? A tej? Ha valaki valóban szigorú diétán van még mindig használha pl cukormentes növényi tejet.

Kérdező tudod mit? Kérdezz meg tényleg szakembert nagy csodát nem fogsz tole hallani. Kerüld a fehér lisztet cukrot és a nagyon cukros gyümölcsöket amúgy meg merd ki, mi mennyire viszi fel neked. Kb ez a konklúzió.


Kitűnően fenn van a neten a gyümölcsöknek is a ch tartalma szóval azzal se tudsz mellé lőni nagyon.

2019. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként ez az oldal kiválóan összefoglalja, amit bármelyik szakember mondana. [link]


És még ez is csak a zsíros tejet tiltja a 1,5-eset nem...


Bocsánat nem írok többet, csak iszonyúan felbosszantanak a tudalekoskodok.

2019. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értem mit kell kioktatni. Képzeld szigorú figyelem alatt állok és állandóan mérve van a cukrom és konzultációra járok. Elhiszem hogy a te orvosod neked nem engedte, de az enyém nekem igen. Nem Magyarországon élek és ha hiszed ha nem itt ez a felfogás. Nem szeretem Magyarországot szidni, de ha választhatok, hogy az itteni orvoslásban bizok-e vagy a hazaiban, akkor nem is kérdés számomra hogyan döntsek. Én megbízom az orvosomban és hihetetlen de az általa előírtakat követve jók az értékeim. De te biztosan jobban tudod, hiszen annyira nagy a tapasztalatod, tanulmányoztál vagy háromezer kismamát gondolom
2019. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%

Aki nem ért hozzá, azzal inkább nem állok le vitatkozni 🙂

Mindenki úgy teszi tönkre a gyereke és a saját egészségét, ahogy csak akarja...

Kedves kérdező, remelem sikerült találni valakit aki segit 🙂

2019. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az elso tenyleg oltari nagy hulyesegeket irt... A legtobb muzli (az altalad felsorolt is) cukrot tartalmaz. Egyaltalan nem eleg,hogy ch csokkemtett peksutiket vegyunk,hanem szigoruan teljeskiorlesu lisztekbol kell,hogy keszuljenek. Masodik valaszolo inkabb allt kozelebb a helyes dietas napi menuhoz.
2020. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!