Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alig vártam, hogy tappenzre...

Alig vártam, hogy tappenzre mehessek, most pedig olyan furcsa?

Figyelt kérdés

Már nagyon fáradékony voltam a munkahelyemen, szamoltam a napokat..

Mától vagyok táppénzen, olyan gyászos a hangulatom.. hiányzik a munka, a pörgés, a közösség. Annyi célom van, mégis olyan magányosnak éreztem ma magam. Más is érzett így?


2019. szept. 23. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hany hetes vagy? :)
2019. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
26.
2019. szept. 23. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt ereztem. Sajnos szules utan sokkal rosszabb lett. Most kezd javulni a helyzet hogy jatszterre lehet vele menni. Fel a fejjel! Ha van lehetoseget keress kismamat a kornyekeden
2019. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanígy vagyok vele én is, vendéglátásban dolgoztam és nem tudtam megbeszélni a 8 órás munkát így most a 12. Héttől táppénzen vagyok a nőgyógyász utasításával, már mindent kitakarítottam itthon és már könyvet olvasni rejtvényt fejteni is unalmas, sajnos így nem is megy annyira az idő mintha tartalmasan töltené az ember. :( Csak kitartást és kellemes babavárást :)

22 hetes kismama

2019. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Például ezért nem kellene indok nélkül táppénzre jönni. Mert ha számoltad vissza a napokat, akkor nyilván nem veszélyeztetett lettél, csak lusta.
2019. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Én szintén 26 hetesen mentem táppénzre. Lett egy macskám. 🤣😂 Kevésbé éreztem magam egyedül, hiába "csak" egy állat. Azóta is a családunk tagja és a fél éves kislányom imádja. Próbálj össze járni barátokkal ne csak otthon ülj. Nekem is folyton pörgős váratlan fordulatokkal teli munkám volt. Nagyon terhes volt szó szerint a 22.héttől az egész,mert fejben nem tudtam koncentrálni, aztán napi 10-15x kellett lépcsőzni,de mégis hiányzik a mai napig, pedig szeretek a lányommal lenni. Találj valami elfoglaltságot pl.terhes torna,jóga. Kezdj bele a babaszoba dekorációjába, tervezésébe, vásárolj kisruhákat. Én minden másnap kitakarítottam teljesen a házat és főztem a férjemnek,mire haza jött a munkából. (Egyébként nem várta el,de úgy gondoltam, hogy megtehetem,ha már itthon vagyok.) Ezekkel is eltelt az idő. Persze voltak olyan napok, amikor egész nap csak nasiztam és filmeztem,de mivel itthon rend meg tisztaság volt és elég kaja, így úgy gondoltam, hogy néha bele fér. Azóta sem tudtam megnézni egy filmet sem.😀
2019. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 10.héttől maradtam otthon és nagyon imádtam. Fodrász vagyok, napi 12 órát álltam a vendég mellett, görnyedtem a fejmosónál, min 8×10-40 percet tartottam a nehéz hajszárítót, a szagoktól hánytam, folyton éhes voltam de enni nem volt idő így kb 4szer el is ájultam, minden bajom volt. Végre volt időm magamra, tornázni, főzni, pihenni, olvasni, sokat aludni, szülésre,gyereknevelésre felkészülni, mindent beszerezni, filmeket nézni, festeni és gond nélkül elmehettem egy 4 napos csajos hétvégére a barátnőimmel. 32 hetes voltam karácsonykor, ezer éve ez volt az első olyan ünnep ami nem kapkodás volt hanem igazi karácsony, a munka miatti időhiány miatt 12 éve nem volt ilyenben részem. Én imádtam otthon lenni. Keress hobbit, töltődj fel energiával, készítsd fel magad a kicsi érkezésére.
2019. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%
Azért van, mert a tappénz nem nyaralás, ameddig szamolod vissza a napokat, a táppénz az egy állapot, fáradékonysag miatt pedig joktalanul kapod az ellátást. Kb ennyi az ok.
2019. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
*jogtalanul
2019. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
En is nagyon vartam mar, 25 hetes vagyok, jovo hettol leszek tp-n, de most, hogy mar biztos, mindenfele hulyesegek kavarognak a fejemben, hogy mihez kezdek majd itthon, hianyozni fog a munka, ossze-vissza almodtam minden hulyeseget
2019. szept. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!