Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok, (1,5...

8 hetes terhes vagyok, (1,5 hete derült ki) a TSH -m 3,5 - ös, még mindig nem írtak gyógyszert, fejlődik szerintetek a kicsi agya normálisan most?

Figyelt kérdés

Ugye akinek baj van a pajzsmirigyével, annak gyógyszert kell szedni, különben fejlődési rendellenessége lehet a kicsinek... Hat pont ez a baj!


Én júliusban mikor negtudtam, hogy ingadozik a TSH, beutaltattam magam endokrinologushoz, mert előtte februárban elkuldott azzal, hogy semmi bajom,a novemberi TSH szintre hivatkozva, akkor frisset nem csinált.


Aztán a háziorvos most kért júliusban, mert a tüneteim gyanúsnak voltak neki, na az már 3 feletti volt. Irány Endo, de csak októberre volt hely.


Közben terhes lettem, már 2 - szer jártam SZTK-ban, de elküldtek, hogy nincs orvos, (endokrinologus) csak diabetologus..és menjek máskor, oké csak nekem azt mondta a doki lesz valaki helyette, most mégse?

Na és azon stresszelek, hogy vajon a hormon hiányában fejlődik -e normálisan az agy.

Nem nagy a kilengés,de nem is jó, 2 körül kéne lennie az 1.trimeszterben

Csak jövő héten lesz doki, addigra 10.hétben leszek lassan...


Mit gondoltok? Elsősorban olyat kérdezek, akinek van/volt hasonló problémája.


2019. szept. 24. 06:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

A TSH önmagában semmit nem jelent. T3at, T4et kellene nézetni.


Az SZTKban terheseket soron kívül fogadnak az endon. Ha nem, akkor menj el magánban.

2019. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben már rég kerestem volna egy magándokit.
2019. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Ebben a hónapban már 3 magándokit fizettem, plusz 2 vizsgálatot ki,(van még más betegségem is)sajnos nem tudok már elmenni .



Szóval ezt könnyű mondani,hidd el nekem is eszembe jutott már...

2019. szept. 24. 07:09
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy a másik 5 vizsgálat mi volt, de ennél nem nagyon lehetett fontosabb.
2019. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De fontos volt a terhesség miatt, veszélyeztetett terhes vagyok. Nem fogok magyarázkodni, de 7 hetesen tudtam meg hogy van baba, rögtön magánúton mentem is nézetni, stb.


Aztan másnap levettek a vért ami tegnap készült el.

Vérkép nélkül hova a qrvaanyámba mentem volna előbb, akár maszekon is?Meg kellett várni.


Hülyeség volt feltenni ezt a kérdést, sok ilyen ki, ha én nemnek... Örülük, hogy ti szarjátok a pénzt, inkább elég szégyen hogy 8-12 órát dolgozunk, tanultunk és nem elég a fizetés semmire, vagy a TB MELLETT (NEM. KEVESET VONNAK) még mindent magánba fizessek.

Fizessem a házam is, hogy legyen hova vinni a gyereket, meg fizessem a rezsit is, fizessek a kaját az orvosokat egyebet. Itt meg csak az észt osztjátok feleslegesen olyan témában amihez nincs közötök.


A KÉRDÉS annak szól, aki volt ilyen helyzetben és egészséges babája lett, vagy nem lett.

2019. szept. 24. 07:51
 6/23 anonim ***** válasza:

A baba elveszi ami neki kell. Mivel az első trimeszterben nem termel az ő szervezete még pajzsmirigy hormonokat, így az anyáét használja. Így az anyánál alulműködés lép/léphet fel, ami inkább a vetélés kockázatát növeli, mintsem az agyi rendellenességet.

Engem lecseszett az endokrinológus kicsit, hogy a 9.héten mentem csak. Mondjuk megvolt az okom, mivel 7 heted terhesen műteni kellett petefészek csavarodás miatt. De soron kívül fogadott. Az is igaz, hogy magán (Kecskeméten, Naszódy Péter, 10ezer). Én alapból szedtem már pm gyógyszereket, mert a teherbe esés előtt ez volt az egyik akadályozó. De ott akkor növelte egyből a letroxot a kétharmadával. A T3 és T4 értékek, illetve a tüneteim alapján. A TSH-m nem volt mérvadó, mert kapok T3 pótlást is.

Sztk-s endokrinológusokról sok jót nem hallottam. Sok esetben nem olyan égbekiáltóan súlyos edeteket elbagatelizálnak és legyintenek. De másik oldalról, magánban is nehéz találni olyat, aki ért is hozzá,pláne a terhesség előti és utáni dolgokhoz.


A kérdésedre azért válaszolva is, nem lesz agykárosodása a babádnak. Ellenben ragaszkodj a korrekt tájékoztatáshoz. Indokolja meg ha ad vagy ha nem ad hormon pótlást. Kérdezz rá a következményekre, stb.

2019. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hogy terhességem előtt volt e problémám a pajzsmirigyemel de én már a 2. trimeszterbe voltam azt hiszem 13 hetes mikor kiderült hogy a TSH-m 10,36 volt ami elég magas érték. 2 hónap alatt leviték 1,8-ra azóta is 100 mg-os Letroxot kell szednem. A baba még nem született meg pedig már ideje volna.

40+1 hkm

2019. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4. köszönöm az értelmes választ.


TSH : 3,71

T4 :14,24

T3 :5,42


A kérdésben 3,5öt írtam, osszekevertem az első eredménnyel. A helyes ez..


Jó lenne ha nem lenne baja, sokat vártam rá. Jó lenne ha korrekt tájékoztatást adna, de nem szoktak,van magánban tapasztalatom, bár nem endokrinologus, de nagyon kevés a jó orvos, átlag ember meg nem tud próbálgatni egyszerre többet. Vagyis én nem tudok. Én lennék a legboldogabb, ha ma mindenhova elmehetnék magánba , se a pénzt se az időt nem sajnálnám . :(


Próbálok harcolni, holnap visszamegyek az SZTK-ba és kikelek magamból, hátha megnéznek...


De talán, ha februárban megnézni a pajzsmirigy hormonaim, akkor már lehetett volna kezelni... Biztos akkor is problémás volt.... De nem, ő a novemberi alapján elhajtott, hogy nincs teendő, makk egészséges vagyok.

Ha a háziorvos nem nézi meg júliusban, nem is tudnék róla.


Ráadásul még úgy sem tudtam volna meg, mert tartományban van és nem szólnak, csakhogy a kardiológusom jelezte, hogy jó lenne, ha visszamennek az endokrinologushoz, mert nem szokás fél év alatt ennyit ugorni.


Tehát a júliusi verkép a kardiológushoz kellett így derült ki számomra, hogy mégis van valami baj....

Tudom soron kívül néznek, de nincs orvos, tegnap kaptam ezt a leletet kézhez,mentem is vele, de nincs ember.


Egyik azt mondta ma másik hogy csütörtökön menjek vissza.

Na megpróbálok szerdán, én 40km-re lakom a várostól is és van egy gyermekem, nem olyan könnyű, plusz nem is értettem miért nem fogadott tegnap senki, mikor telefonban meg azt mondta a doktornő nyugodtan menjek, ha aggódom, lesz ott valaki, de ő csak hétfőn, következő héten....


Hát ennyi, tehát még csak most lehetne menni magánba, mert csak most van meg a lelet is, amire alapozhatunk,de úgy is eltelt 8 hét..

2019. szept. 24. 08:53
 9/23 A kérdező kommentje:
Bocs, nem a 4.hanem a hatodiknak köszi.
2019. szept. 24. 08:57
 10/23 A kérdező kommentje:
7. Jó egészséget nektek! Hamarosan láthatod a picit ☺️
2019. szept. 24. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!