Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lesz baba a babámnak?

Ugye nem lesz baba a babámnak?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok, a terhességem alatt másodjára vagy harmadjára jön ki gombás fertőzés. Minden alkalommal azonnal szaladtam orvoshoz, aki hüvelykapszulát+canestent írt fel, használat után el is múltak a tünetek, de vissza is jönnek 1-2 hónapon belül. Legutóbb 10 napja jött elő megint, csak mostmár egy ici pici pötty/szemölcs is nőtt a hüvelybemenethez. Telefonáltam az orvosomnak, mondta hogy a canestent használjam, és szólt, ha baj van menjek fel. 1 hét alatt nem múlt el a viszketés. Rohantam fel az orvosomhoz. Szokásos kapszulámat felírta, megnézte ezt a pöttyöt/szemölcsöt. Mondta, hogy nem hpv, nem szexuális eredetű, nem kell vele foglalkozni. Babámat megnézte, szép nagy, szívhang rendben, helyezkedése rendben. Szokásos Canesten+hüvelykapszula, tali jövő héten. Használtam a canestent több,mint egy hétig, ami szerintem kimart ott alul, mert ilyen repedések lettek a nunimon. 3 napja nem használom, mióta ezt észre vettem.

Egyébként a város legjobb orvosánál vagyok magánban, nála szült minden rokonom, nála plaztikáztatta anyu és mama is a méhét ,ismeri az egész családom 20 éve, szóval tényleg foglalkozik velem.


Összességében engem az érdekel, hogy volt már másnak is ilyen terhessége, hogy ennyi gondja volt ott alul? Most már be vagyok rezelve, hogy harmadjára jött ki hüvelygomba. És mindig kezelve van. Persze a dokim mindig megnyugtat, hogy nem lesz semmi baj. De mostmár félek. Ugye nem lesz baja a babámnak?


2019. okt. 7. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Párod is kezelve van? Visszafertőzhet...
2019. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja a babának. Sajnos én is sokat (többet) küzdöttem vele a terhesség alatt mint te. Felborul a pH ez a terhesség miatt ez okozza. Nekem még azt tanácsolta az orvos, hogy az etkezesre figyeljek oda. Pl élesztős dolgokat kerültem
2019. okt. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam is 3szor fordult elő és sajna szülés után is megmaradt. Immár két éve szenvedek vele, kevés élesztőt és cukrot eszek, de így is visszatér 2-3 havonta. Most egy erősebb kúrán vagyok.

A lányomnak egyébként nem lett baja, de kaphat szájpenészt tőle, szülésnél, ahogy áthalad a hüvelyen.

Figyelj te is az élesztő, cukor bevitelre. A foghagyma remek gombaölő egyél hetente 2-3szor és figyelj az intim higiéniára

2019. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!