Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tul sok idegeskedes stressze...

A tul sok idegeskedes stresszeles arthat a babanak? Ha nem most akkor ha megszuletik ki fog jonni ez rajta valamikor?

Figyelt kérdés
2019. okt. 15. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen árt neki, már a megszületése előtt is.
2019. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, árt.

Ha valaki sokat stresszel, azt megszüntetni nem lehet egyik napról a másikra, de próbálj meditálni, relaxálni, nyugtató zenét hallgatni néha.

2019. okt. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy idegeskedős, stresszelős kismama voltam. (eleve ilyen ember vagyok, ez a terhesség alatt sem változott sajnos)

Még csak 5 hós, de egyelőre: szülés utáni viziten már mondta a gyerekorvos, hogy nem voltam-e stresszes a terhesség alatt, mert látja a babán, hogy feszes lesz... most 4 hósan küldött el Dévényre minket, ott közölték, hogy semmi baja, nem feszes, el is kezdett már forogni, mindent nagyon szépen csinál. Ortopédián ugyanezt mondták, teljesen jó a gyerek. (Persze nem garancia, hogy később nem lehetnek gondok a mozgásában, de most minden nagyon rendben.)


Ami viszont lehet, hogy a stressz miatt van (de nem biztos), hogy abszolút érzékenyebb kicsit a babám az átlagnál. Sokszor nyugtalanabb, főleg az alvásnál szenvedünk vele, nem alszik el magától mint más babák, hanem a végsőkig fárasztja magát. De egyébként nem extrém ez a nyugtalanság sem, vannak bőven nyugodt időszakai, a hangulata is általában nagyon jó, sokat nevet.

És ez sem biztos, hogy a terhesség miatt van így, mert én is hiperaktív gyerek voltam, pedig anyám igazi rózsaszínködös csodaként élte meg a terhességet.


Szóval nem tudom, a gyerekem összességében értelmes, élénk, érdeklődő, jókedvű, de néha kicsit nehezebb vele mint más babákkal, ahogy megfigyeltem.

Szerencsére minden szempontból egészséges egyébként.


Természetesen ahogy tudod kezeld az idegességedet, amennyire tudod, mert biztos hogy nem használ a babáknak, én csak megosztottam a saját nem olyan rossz tapasztalatomat, de mindig minden eltérhet, és lehet, hogy nekem csak szerencsém volt.

2019. okt. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!