Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivehetem így a szabadságaimat?

Kivehetem így a szabadságaimat?

Figyelt kérdés
Február közepére vagyok kiírva, előtte kivehetem az összes 2020-as szabadságomat?

2019. okt. 20. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Csak időarányosan lehet kivenni. Ha nem akarsz dolgozni ott a táppénz vagy 28 nappal szülés előtt csed
2019. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a munkáltató. Én júliusban szültem. Nekem mondták,hogy nem kell időarányosan, nyugodtan kivehetem. KB ell is fogytak a napjaim, mire mentem szülni.
2019. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én kivehetem az összes szabit, marciusban szülök. Kérdezd meg a munkáltatót.
2019. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, és te a szülés napjáig veszed ki vagy szülés előtt 28 nappal már csed? Csak mert ha mondjuk előbb szülsz, akkor mi lesz a szabival? Csak simán nem írják ki gondolom. Ha meg később, akkor gyorsan csedre iratod magad?

köszi

2019. okt. 20. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed ki akkor hozzá adódik az is ahoz amit majd ha visszamész egyben kiadnak.
2019. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
semmiképpen nem dolgozom már jövőre, így próbálom kitalálni hogy hogy jönnék ki jobban (táppénz vagy szabi vagy gyes)
2019. okt. 20. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Én annak idején szintén februári gyerekkel kivettem (kivehettem) a szabimat. Nem részarányosan jár, mivel nem szűnt meg a jogviszonyod. Ha nem most vennéd ki, akkor kéne, mikor visszamész dolgozni GYED vagy GYES után.
2019. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Pont ugyanígy vagyok. Február 14re vagyok kiírva, ma kérdeztem meg a HRt, kivehetek 2 hetet az év elején, majd a maradékot CSEDként.
2019. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy a maradékot csed címszóval veszed ki, a kettő teljesen más, igen kiveheted a szabadságot ha a munkáltató is hozzájárul, ha nem, akkor sem vész el, mert akkor majd ha vissza mennél dolgozni, akkor kell egyben kiadnia az addig felhalmozott szabadságot. Ha nem adja ki, akkor marad a táppenz és 28.nappal korábban igényelhető csed.
2019. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tubarózsa ***** válasza:
Én kivettem az éves szabimat egybe. Júli 23ig dolgoztam, utána szabadnapjaim töltöttem júli 31ig. Augusztusba kivettem egybe az összes szabimat (21napom volt össz.) Fönöknek nem volt gond. Szept 1től csed és szept 14 szültem. Ez 2017be volt.
2019. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!