Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt a dohányzás...

A terhesség alatt a dohányzás és az alkohol fogyasztása tényleg veszélyes a gyerekre?

Figyelt kérdés
Mert ugye az én anyám cigizett, amikor velem terhes lett. Az orvosa mondta, hogy ne hagyja abba a dohányzást, mert nagyobb kárt okoz azzal a babának (vagyis nekem), ha idegeskedik a cigi miatt, mint hogyha szívná.

2019. nov. 2. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Jó hülyeség, amit az orvos mondott... 🤦🏻‍♀️

Valoban nem tesz jót bármiféle idegeskedés egy kismamának, de még egy nem terhes embernek sem. De a cigaretta meg jó eséllyel kárt tesz a babában. Kivételek mindig vannak. Az alkohol hatásairól nem is beszélve.

De sajnos sok függő embernek (akár cigi akár alkohol) fontosabb az elvonási tüneteinek elkerülése mert "ő azt nem bírja ki" mint a saját gyereke egészsége.

2019. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Normális orvos ilyet nem mond! De ha egy nő beteg gyereket akar szülni, akkor nyugodtan cigizzen és alkoholizáljon!

Az ilyen ne vállaljon gyereket.

2019. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én is olvastam olyan tanácsot, hogy aki nagyon erős dohányos volt az inkább 1-2 szálat szívjon el, mintsem stresszeljen. Viszont az ilyen anyai magatartás erősen megkérdőjelezhető szerintem...
2019. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezzel csak az olyan nők nyugtatják magukat akik képtelenek lerakni a cigit... Vagy olyan doki mond ilyet aki amúgy dohányzik...
2019. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha logikusan gondolkozunk: az alkohol és a cigi káros egy felnőtt emberre, a szerveire. Máj, tüdő és a többi.

Az a magzat ugyanúgy a nő testében van, mint a szervei. A placenta sem tud minden káros anyagot kiszűrni, ezért még a sima fájdalomcsillapító is hatalmas kárt okozhat a magzatban. Szerinted csak viccből mondják az orvosok, hogy ne dohányozz, ne igyál? Vagy azért mondják, mert irigykednek?

Én is erős dohányos voltam, szerettem cigizni. De amint a kezemben volt a teszt, már dobtam is ki a csomagot. 31hetes vagyok, apukám, sógorom mindenki cigizik körülöttem, még csak kísértésbe sem estem. Akarat semmi más. Csak a gyenge ember nem tud kompromisszumot kötni.

2019. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Oo szerintem ez hulyeseg.. semmi kart nem okoz. De ha igen... Kit erdekel? Majd szervezel gyujtest mint Zente meg Levente ha kitudja mi baja lesz a gyereknek.
2019. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Nem lehet egyértelműen tudni, mivel nem lehet kipróbálni, hogy cigi nélkül mi történt volna.

Rengeteg beteg baba születik nemdohányzóknál, rengeteg egészséges dohányzóknál és fordítva.

Terhesség alatt dohányozni egy nagy lutri, nem lehet tudni lesz e tőle baja a babának, mindenesetre egyértelműen nagy kockázati tényező.

2019. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerős, most ötvenes nő mind a négy terhessége alatt dohányzott, olyan napi 10 szálat, mondván, ez csak babona, nem árthat. Két házassából négy gyereke lett, mind a négy kisegítő iskolába került, enyhe értelmi fogyatékosak lettek. Se az anyjuk, se az apák nem voltak értelmi fogyatékosak. A gyerekek írni nagyjából tudnak, számolni már alig, és szakmát se tudtak elsajátítani, közmunkáznak meg udvart sepernek cégnél.
2019. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!