Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes uh genetikai legyen...

18 hetes uh genetikai legyen vagy amit a nőgyógyász is elvégez?

Figyelt kérdés
A 12 hetes uh voltunk genetikai vizsgálaton a nőgyógyászom által ajánlott magzat diagnosztikai központban. Most a 16. hétben kértem időpontot a nőgyógyászomtól a 18-20. hétig elvégzendő kötelező uh-ra, és azt mondta miért nem genetikaira megyek ugyan oda ahol a 12 hetesen voltam, mert ő nem genetikait csinàl. Végül adott időpontot, de azóta azon rágódom, hogy biztosan nem genetikaira kellene megint menni?! Kinek mi a tapasztalata, a véleménye?

2019. nov. 4. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
20 hetesre érdemes genetikaira menni.
2019. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De, genetikaitkell csináltatni a 18-20.hét között. Ez már nem olyan szigorúan időhöz kötött, mint a 12.heti.
2019. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai vizsgálat kötelező a 18-20. hét között, a kiskönyvben is benne van.
2019. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosodnak van C típusú szonográfusi vizsgája?

Hovatalos genetikait csak olyan orvos csinálhat.


Elsőre csak a 12 hetesre mentem "magzatdiagnosztikai kp.-ba" a 18-20 heteset az akkori dokim csinálta ( aki egyébként az említett kp.-ban maga is végez vizsgálatot)


2. Gyereknél más lett az orvosom( költözés)

Neki is van papírja, de kombinált tesztet nem tud.

12. Heti újra magzatdiagnosztikai kp.

Ott volt a vérteszten eltérés(1:4000-hez Edwards-ra.. tehát negatív az eredmény, ennek ellenére ) emiatt javaslat egy komolyan Uh a 18-20. Hetire.

Ha nem lett volna is mentünk volna ide vissza.

Voltam genetikusnál.

Így külön gyermekkardiológus is csinált magzati szívUH-ot


Amúgy monden negatív, inkább csak túlzott óvatosság.

2019. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Megmondta az orvosod, hogy hova menj, mert ő genetikait nem csinál, akkor miért erőltetted?

Ez egy genetikai ultrahang, nézz utána, nagyon fontos ez a vizsgálat.

2019. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azért kételkedtem a tényleges fontosságában mert az orvostól semmilyen felvilágosítást nem kaptam, még érintőlegesen sem. Mindenképp egyeztetek vele.

2019. nov. 5. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Négy genetikai ultrahang van, ezekkel hozzá értő orvoshoz menj. Ezek pedig a 12, 18, 32, 36.heti ultrahangok.

2019. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es engem 30 hétre hívtak genetikaira. Vagy itt már nem számít ez a pár nap annyira?
2019. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Én most a 18.hetire megyek, ennek mondják, de a 18-22.hét között kell megcsinálni.

Azt hiszem 2 éve a 32.hetit nekem is a 30.-on csinálták.

2019. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!