Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti ultrahangon ha a...

A 12. heti ultrahangon ha a tarkóredő vastagsága 2,5 mm alatt van és van orrcsont akkor az 100%, hogy nincs down szindróma, vagy csak nagyon alacsony az esély, hogy van?

Figyelt kérdés
Alig másfél nap és megyek vizsgálatra, és eléggé aggódok.
2019. nov. 5. 20:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alacsony az esély
2019. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alacsony,

De nem kizárt



Ezen felül pedig van 1001 betegség amire nem is nézik, csak a Down -t kapták fel ennyire

2019. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ne is mondd. Eddig is felfogtam, de most kezdem igazán átérezni a "csak legyen egészséges" frázist, mikor azt kérdezi valaki fiúnak vagy lánynak örülnék. Tökmindegy.
2019. nov. 5. 20:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha ez a ket érték jó, akkor az már igen pozitív. De ezek ellenére is lehet Down-os pici eséllyel. Megértelek. És ha már a magzat egészségesnek tűnik, akkor jön a csak rendben megszülessen para. Mindig van valami.
2019. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tudom, ááááá. Sírni tudnék pedig nem tudok még semmit. És az idegesekedés pedig biztos nem tesz jót. Még jó hogy szuper alacsony a vérnyomásom, most biztos az egekbe lenne egyébként.

Az is rossz, hogy én vagyok az első babás a baráti társaságban, és nincs kitől tanácsot kérni.

2019. nov. 5. 20:52
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát az tényleg rossz lehet. Nekem amúgy erre mondta a dr nő az egyik uh után. Nyugodjon meg anyuka, mostantól 50 évig aggódni fog a gyermekéért és drukkolok önnek hogy meg tovább tudjon. 😊
2019. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Uh alapján sajnos semmi sem 100%. Az egyedüli ami 100% az a méhlepény biopszia vagy a magzatviz mintavétel. De ezek vetélési kockázattal járnak. Nem szokták felajánlani vagy megcsináltatni csak indokolt esetben. Amit leírtál viszont alapvetően jó adatok, de egy kombinált tesztet érdemes elvégeztetni mellé.

Amúgy nem csak ez a két dolog utalhat eltérésre. Ilyenkor azért jó alaposan átnézik az embriót, és ha bármi felmerül megbeszélik az édesanyával hogy mi a teendő. Szerencsére viszont az UH+kombinált teszt (vérvétel) elég biztos választ ad. Ha 1;1000 felett van az értéked akkor mád alacsony a kockázat, hogy down-os lehet a babád. Nekem mondjuk ehhez képest azt mondta a nőgyógyász, hogy 5-6000 felett számit igazán megnyugatónak az eredmény.

Ha nagyon biztosra akarsz menni de kockázat nélkül, akkor ott vannak még a prena, nifty tesztek. Nagyon megbízhatóak, de nem olcsóak.

Kivánom a legjobbakat! Jó babavárást, és ne izgulj előre feleslegesen💞

2019. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon tartottam a Down-szindrómától. Főleg, mert az én babámnak a 12. héten még nem látszott az orrcsontja. De a férjemnek is kis pisze orra van és a kisfiunknak is olyan lett.
2019. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok :) megpróbálok nem idegeskedni ennyit.
2019. nov. 5. 21:09
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 7-es nekem 1:18000 valamennyihez volt a számom. Majd a 20 hetes után mégis a prenan kötöttem ki. Úh én mondtam ha valaha újra gyereket vállalok azzal kezdem. Nem érdekel mennyibe kerül.
2019. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!