Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony progeszteron szint....

Alacsony progeszteron szint. Nektek megoldodott?

Figyelt kérdés

Kiderult, hogy fél éve valószínűleg azért nem jön a baba mert nagyon alacsony a progeszteron szintem. Most kaptam egy 15 napos kúrát, hogy legalább a menzeszem rendesen megjojjon, mert az utolsó két hónapban csak barnaztam, de rendesen nem jött meg. Aztán most hogy véget ért a kúra várjuk, hogy megjojjon. Ha megjon, meg kell várnom, hogy elmuljon és vissza kell mennem a dokimhoz. Ha nem jön meg egy héten belül akkor meg azért kell visszamennem. Mert írni akar fel egy olyan hormon kezelést amit mindig szednem kell, valószínűleg ha teherbe esek az első trimeszterben is, nehogy elmenjen a baba. Bár ez még olyan távoli.

Más volt így? Összejott végül a baba hormonpotlással?

Előre köszönöm a normális válaszokat!



#menstruáció #terhesség #meddőség #Alacsony progeszteron szint
2019. nov. 9. 02:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez volt. Ám amiket leírsz, ezek tüneti kezelések, kivizsgálás nélkül. Vagy milyen vizsgálatokat voltak eddig?

A progeszteron hiánynak mindig van oka, mert maga a hiány is egy tünet, magától nem alakul ki. Sima nőgyógyász csak időhúzás. Keress egy jó endokrinológust! Budapesten illetve Kecskeméten tudok ajánlani is, olyat, aki foglalkozik is veled.

Nekem kiderült, hogy autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van (Hashimoto). Nézetni kell TSH, fT3, fT4, anti-TPO és anti-TG hormonokat. Nekem csak az anti-TG-m volt magas, illetve testi tüneteim voltak, amik jelezték, hogy a pajzsmiriggyel probléma van. Ezek a tünetek meg tök átlagosak voltak, amiről azt gondolja az ember, hogy mindenkinek vannak vagy csak ilyen alkat. A legszembetűnőbb a menzesz előtti napokig tartó barnázás volt. Nekem a menstruációm viszonylag rendszeres volt, csak hosszú. Ahogy rendezve lettek a pajzsmirigy hormonjaim, lett peteérésem, gyönyörű progeszteron szintem, elmúlt a barnázás, normális hosszra rövidült a ciklusom és most vagyok a 23. hétben a kislányommal.

2019. nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Verkepem tökéletes, a progeszteronon kívül minden hormonszintem tökéletes. Van peteeresem rendesen, doki megállapította. A dunántúlon élek és itt is vannak jó dokik de most először helyreallitjuk ezt a hormon szintet és meglatjuk mi lesz. Nincs PCOS-em sem.
2019. nov. 9. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Akkor kár volt feltenned a kérdést, ha minden oké. 🤔
2019. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt kár és nem, nem okes minden, mivel mint írtam is, a progeszteron szintem nagyon alacsony, valoshinuleg ezért nem esem teherbe. De köszi, hogy írtál, bár nem segítettél vele!

Annak meg csak örülök, hogy minden más hormonom rendben van és azokkal nem kell foglalkozni.

2019. nov. 10. 06:41
 5/11 anonim ***** válasza:
A progeszteron termelést más hormonok irányítják. Az nincs csak magától. Annak mindig van valami a hátterében, max még nem derült ki.
2019. nov. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt teljes verkep, hormonszint nézés, minden érték tökéletes, csak a progeszteron szintem alacsony. Nézték, nincs PCOS-em sem, se IR, mert csinaltattak terheleses cukor vizsgálatot. Szóval csak ez az egy, értek nem stimmelt.
2019. nov. 10. 10:35
 7/11 anonim válasza:
Szia! Én vagyok az élő példa! Barnázás miatt nézték a 21.napi vérvétel 18 mol progeszteron szint volt csak. Kaptam duphaston napi 2 szem (pete érés után kezdtem el szedni) és ELSŐ hónapban terhes lettem!Tehát nem volt más gond. Én egy tragédia miatt - 9 kg fogytam valószínűleg ezért nem termelődőtt elég progeszteron. Ezt az orvos mondta nem én találtam ki. De vigyázni kell mert most 15 hetes vagyok és még mindig szedem napi 1 szemet, mert csak 85 mol a progeszteron szintem. 12 hétig napi 2 szemet szedtem. Sok sikert, kívánom hogy neked is csak ez legyen a gond.
2019. nov. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! Reményt adtál! Én két hétig szedtem napi kétszer egy szem Progeszteron nevű progeszteron készítményt. Volt peteeresem is, ovulációs teszt mutatta. A dokim azt mondta, ha a két hetes kúra véget ér, egy héten belül meg kell jönnie. Elvileg. Tegnap voltam nála, mert tegnap telt le az egy hét mióta elfogott a hormon és nem jött meg. Semmi jele menzesznek, csak a mellem fáj, de borzasztóan. Csinált hüvelyi ultrahangot és jobb oldalt látott egy 8mm-es tüszőt. Azt mondta, egy hét múlva, ha akkor sem jön meg, csináljak terhességi tesztet, mert ez akár terhesség is lehet, csak nagyon korai. Viszont ha megjonne, a menzesz első napjától számított 15.napon kezdjem el megint a progeszteront szedni de most csak napi egy szemet.

Úgyhogy kíváncsi vagyok mit mutat a teszt jövő héten kedden.

Neked utolsó, pedig gratulálok 😘!

2019. nov. 14. 02:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te most vagy félreértesz valamit vagy egy kóklerhez jársz. Olyan nincs, hogy egy 8 mm-es tüsző terhességre utaló jel lenne... 🤦 A tüsző 20-22 mm-esen érik, akkor szabadul ki a petefészekből és lehet megtermékenyíteni. Plusz ha úgy szabadul ki, hogy nem nullához közeli a progeszteron szinted, akkor esélytelen a beágyazódás. Ezt például lombikprogramnál mindig nézik és ha a leszívásnál a progeszteron nem nulla, akkor inkább a következő ciklusban ültetik vissza az embriót, imitálva ezzel a természetes menetet. Ugyanis a progeszteront a tüszőérés után hátramaradt sárgatesthormon kezdi termelni. Szóval amit leírsz biológiailag nem logikus.
2019. nov. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
7 vagyok. Köszönöm szépen! Az ovulációs tesztel én is figyeltem mikor van pete érés és rá következő nap vettem be a duphastont. Ovulációs nap, késő este. Állítólag be zavarhat a tüsző repedésbe is ha nem jókor van be szedve a progeszteron gyógyszer. Ezt is az orvos mondta. Valóban az utolsó jól írja a tüsző folyamatát. Lehet valami mást látott a doki ami terhesség gyanúja lehet. Én 10 napig szedtem, a 11 napon elmentem a laborba nézték a hcg vérből,ezért fizetni kell 2500 Ft de az nap meg volt az eredmény. Azt mondta a doki ha 5 felett lenne szedjem tovább, ha alatta ne vegyem be már, és akkor 10,85 volt a hcg szintem. Írd meg mi lett megjött, nem jött, teszt eredménye, mindent, ha van kedved.Drukkolok Neked!
2019. nov. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!