Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó gyomorszáj fájdalom...

Állandó gyomorszáj fájdalom ellen mit lehet tenni, mitől van?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok, kb. a 8. Hét óta fájdalmat érzek a gyomorszájamnál. Nem ég, nem szúr, sokkal inkább olyan, mintha gyomorszájon vágtak volna...

Az érzés miatt egyfolytában hányingerem van, sokszor hányok is. Mitől van ez? Nem hiszem, hogy gyomorégés azt másmilyennek írják le. Talán gyomorsav? De az meg visszajön torokba is nem? Nálam az sem jellemző. Inkább csak mintha össze lenne szűkülve, vagy beszorult volna a levegő nem is tudom...


2019. nov. 10. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyenem volt, csak kicsit később. A doki szerint a progeszteron termelés és a gyomorsav okozzák. Plusz, hogy feltolódnak a szervek, kisebb helye van a gyomornak is. Nekem volt olyan, hogy csak álló pozícióban volt jó. Aludni, dolgozni nem bírtam. Magától múlt el. A gyomorsavra első körben Rennie vagy szódabikarbóna.
2019. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a terhesseg velejaroja. En emiatt elso terhessegem alatt elmentem beutalot kerni a gasztrora. Egyszeruen nem hittem el h ez a terhesseg miatt van. Mert ez nem mindenkinek van. Igazabol nekem semmi nem segitett. 16. Hetig tartott. Most a masodikat varom, es csontra ugyanez...9 hetes vagyok. Katasztrofa...a tulelesre jatszom. Sajnos tok normalis es sztem semmi nem jo ellene. Eddig mindent kiprobaltam amit ajanlottak: gyomber, kola, keksz, vitaminok. SEMMI NEM HASZNALT
2019. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt hogy mire eljutottam volna a gasztrora, addigra reg elmult. Egy orvos baratom meselte hogy O anno a feleseget el is vitte es csinaltak neki gyomortukrozest emiatt. Ok nem tudtak h terhes mert korabban azt mondtak nekik h nem lehet gyerekuk.. es ebbol a gyomorszajfajdalombol nem a terhesseg volt az elso ami eszukbe jutott....
2019. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, az kicsit ,,megnyugtat", hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és hogy másnak is fáj ilyen jelleggel, mert eddig mindig csak gyomorégésről meg refluxról olvasgattam, ez a gyomorszáj fájdalom valahogy kimaradt...

Én is kipróbáltam már egy csomó mindent és nekem sem segített eddig még semmi :/ A Rennie-t még nem próbáltam, nem igazán néztem utána, hogy milyen gyógyszert lehet erre szedni terhesen, úgy voltam vele, hogy ha lehet gyógyszert nem szedek, de már nem bírom tovább, nem kínzom magam... Szóval köszönöm a tippet, kipróbálom a Rennie-t, aztán meglátjuk!

2019. nov. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!