Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet valaki terhes...

Hogyan lehet valaki terhes anélkül, hogy tudna róla?

Figyelt kérdés

Van ez a sorozat (I didn't know I was pregnant). Van akinek megjött rendszeresen a terhesség alatt, másoknak "false negative" lett a teszt stb. (Ha valakinek még nem esett volna le, a szüléskor derült ki, hogy terhes az illető 😀)

Sosem voltam terhes (remélem nem is leszek), szóval tapasztalatból nem tudok beszélni, de számomra ez elképzelhetetlen.

A menstruáció még oké, értem, van akinek megjön terhesség alatt is.

A has mérete már bonyolultabb, de oké, rá lehet fogni hízásra is, plusz van akinél nem látszik annyira.

De a magzat mozgását (hogy) lehet NEM érezni?


Tényleg kíváncsi vagyok rá,

hogy ez lehetséges-e, és ha igen, hogyan, szóval akinek csak annyi a véleménye erről, hogy ezek az emberek bolondok stb., az inkább tartsa magában.



2019. nov. 11. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nincs menstruáció terhesség alatt! El ne hidd már!
2019. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már voltam terhes és bennem is felmerült a kérdés hogy hogy a francba lehet a magzat mozgást pl bél mozgásnak hinni. Még csak nem is hasonlít max az elején
2019. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

pont tegnap hallgattam meg ismét egy műsort, ahol nők beszéltek a rejtett terhességükről.

egy nőgyógyász elmagyarázta, hogy ez mégis hogy lehetséges..( tulajdonképpen az agy elnyomja a tüneteket, illetve ha hiszitek ha nem a has az utolsó órákban veszi fel eredeti alakját, mivel a magzat hosszan elnyúlva a gerincoszlopra fekszik és elbújik, nem is nagyon mozog semmi..)

Ami teljesen ledöbbentett, hogy egy fiatal lány beszélt a terhességéről, aki 14 évesen esett teherbe (amúgy nagyon értelmes lány) és végig menstruált...nyilván ne nevezzük menstruációnak, de akkor akinek így tetszik jobban végig havonta megjelent egy vérzés , mint a normál menstruáció és az alakján sem volt semmi változás, fogamzásgátlót is szedett végig.

Szóval mesélte, hogy az első tünet ami jelentkezett, az a magzatvíz elfolyása volt egy osztálykirándulás alkalmával ahol azt hitte, hogy kis baleset történt , lezuhanyzott visszafeküdt aludni , nem fájt semmije! majd elkezdett görcsölni a hasa, egész nap rosszul volt bevitték az ügyeletre, ahol meghultrahangozták és konkrétan közölték vele, hogy szülni fog..!

a leányzó azt mesélte, hogy a hasa 1 óra leforgása alatt vette fel a terhes nő méretét , amikor is a magzat elhelyezkedett a világrajövetelhez!!

Nem akarnám ehinni,de rajta kívül több másik nő is mesélt és detto ugyanez a sztori , mondjuk a másik 2 nő alkatilag teltebb volt, volt akinek már voltak gyermekei és ennek ellenére nem vette észre, ráadásul az egyik nő ikrekkel volt terhes és így nem vette észre!! :) hihetetlen történetek komolyan...:)

egy nőgyógyász pedig alaposan elmagyarázza , hogy ez mégis hogy történhet meg, és ráadásul állítólag nem is annyira ritka , mint azt képzelnénk, hogy sokáig rejtve marad)

bár ezek a nők tudtommal, nem teszteltek, szóval a hamis teszt eredményéről nem tudok sokat mondani.

Belinkelem a műsort, de sajna nincs hozzá felirat (francia)

youtube.com/watch?v=aLBsA64f-Dg

2019. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször, ha valakinek eszébe sem jut, hogy terhes LEHET, akkor az nem foglalkozik a mozgásokkal, máscsak azért sem, mert vannak kifejezettten lusta babák, akik alig mozognak valamit.

Másrészt az igaz, hogy menstruáció nem lehet a terhesség alatt, de ahhoz nagyon hasonló vérzés igen.

Harmadszor meg ha valaki eleve kövérebb alkat, és a terhesség alatt nem hízik sokat, akkor nem lesz feltün.


Nekem az elsö babám alig mozgott, sokszor kifejezetten idegesített, hogy miért nem érzem.

A másodikkal 8 hónapig véreztem menzesz-szerüen (az orvosom sem tudta hová tenni, mert semmi egyéb baj nem volt sem velem, sem a babával.

A húgom meg 75 kg-mal lett terhes 155 cm-es magassággal, ennyivel ment szülni is, senki nem látta rajta, hogy terhes hasa lett volna.


A fö különbség, hogy mindketten tudtuk, hogy teherben vagyunk, mivel tervezett babák voltak, de ha valaki nem tervezi, esetleg megszakítással vagy számolgatással "védekezik" (ami egyik sem véd a terhességtöl, de sokan elhiszik), akkor az nem feltétlen veszi észre, föleg, ha fiatal.

2019. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
sőt terhesség alatt is teherbe lehet esni , nagyon ritka szuperfetációnak nevezik és konkrétan Bagdi Emőke pszichiáternővel is ez történt ...:) 3 hónapos terhesen esett teherbe ..:) bizony néha érdekes dolgokat produkál az élet.
2019. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Voltam terhes, és bár én tudtam, hogy terhes vagyok, de olyan 4-5 hónapig semmi jele nem volt. Alapból volt egy kis hasam, mondjuk csak a 7-dik hónaptól kezdett nagyobbodni, szóval a has nem igazán mutatta. Nem volt semmi terhességi tünetem, se rosszullétek, és "megkívántam valamit" érzés. De tény, hogy 4-5-6 hónapban a baba mozog, sőt elénk élénk.

Szóval kizárt, hogy a baba mozgását nem észleli a terhes anyuka.

Láttam pár részt amiről írtál. Nekem mindig az jött le, hogy az illettő "kismama" vagy tojt magasról az egészre, még úgyis, hogy végig voltak jelek, tünetek, vagy igyekezett nem tudomást venni arról, hogy terhes. Ami részeket láttam mindig mesélnek tüneteket.

2019. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Na. Miért lettem lepontozva?
2019. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Egyrészt dagadtak, nem látszik a terhesség, nem nagyon érezhető a mozgás, másrészt nem túl okosak, na így lehet, hogy nem veszik észre.
2019. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm a 7. hónapban vette észre, hogy terhes.

Eleve duci volt, rendszertelen menstruáció (volt, hogy egy évig nem jött meg neki, de nem ment orvoshoz akkor sem). A mozgást bélgáznak gondolta. A vége felé azt hitte glutén vagy laktóz érzékeny, azért van mindig felfújódva.

2019. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiai okok a háttérben


Ha a nő nagyon nem áll készen az anyaságra, nem szeretne még szülni, olyan mértékben elutasíthatja a teherbeesésnek már csak a lehetőségét, gondolatát is, hogy az agya egyszerűen nem jelez a testnek az ilyenkor jellemző tünetek megjelenésére. Így nincs reggeli émelygés - ami amúgy nem túl ritka, hogy szerencsésebb nőknél el is marad -, a pocak is a megszokottnál sokkal kisebb mértékben növekszik meg, ha pedig egy teltebb alkatú nőről van szó, eleve kevésbé szembetűnő a kismértékű súlygyarapodás.


A kismama mellett ugyanakkor a baba is a helyzetnek megfelelően reagál: ha ugyanis érzi, hogy nem várják őt, érzi a vele szemben megjelenő elutasítást, az anyuka hasában megpróbál nyugton, szinte észrevétlen maradni. Inaktívvá válik, ráadásul a fejlődése is állítólag teljesen más, kevésbé észrevehetően zajlik.

Itt is írja, hogy a baba szabályosan elrejtőzik.

Érdekes, hogy magyar cikk sehol nem írja ezt amit ez a francia nőgyógyász mesél, hogy a magzat hosszan a gerincoszlop mellett fekszik és ezért marad észrevehetetlen .

2019. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!