Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. héten jelentősen enyhülő...

8. héten jelentősen enyhülő tünetek?

Figyelt kérdés
Második terhességem, az első élő embrióm (erős határozott szívdobogással, hétfőn hallottam/láttam). A hatodik héttől kezdve nagyon émelyegtem, a hetedik héttől kezdve napi többször hánytam, de reggel és este mindenképp. (Próbáltam a neten található összes trükköt, hiába.) A hétfői orvosi viziten panaszkodtam a dokinak, és felírt valami gyömbérkivonatot tartalmazó tablettát, amit napi max. kétszer lehet szedni. Rögtön elkezdtem, és azóta mintha kicseréltek volna, szinte teljesen elmúlt az émelygés és ma reggel már hánynom se kellett. Ma szinte úgy érzem magam, mint a terhesség előtt, kivéve, hogy érzem a méhemet, meg a méhszalagok nyúlását enyhe menstruációs görcsök formájában. Tudom, hogy valószínűleg a gyógyszerrel van összefüggésben, de mivel már volt egy missed ab-om, baromira félek, hogy ez így oké-e...

2019. nov. 13. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi annak a tablettának a neve? Én holnap leszek 7 hetes, második terhességem. Borzasztóan rosszul vagyok.

Egyébként az első terhességemnél a 7.héttől a 16. hétig hánytam, de volt 1-2 nap, amikor úgy éreztem, hogy semmi bajom. Mindig megörültem, hogy vége, de sajnos utána megint folytatódott az egész napos hányinger és hányás. Nem biztos, hogy nálad is így lesz, csak leírtam, hogy ilyen is van.

2019. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószînűleg ez semmit sem jelent. Lehet hogy a gyömbér ilyen jó hatással volt neked.

Nekem már nagyobb ugyan a babám, de tisztán emlékszem hogy terhesseg elején folyton jöttek mentek a rosszullétek. Amellett hogy én is nagyon megszenvedtem.

(20.hétig hánytam)

De volt mikor 2-3 napra teljesen eltünt minden. Az első ilyennél pánikszerűen rohantam a dokihoz, ahol persze sem gond nem volt. Úgyhogy simán lehet neked is csak ennyi az egész. Később ha valamiért megijedtem csináltam egy terhességi tesztet inkább😅

Persze egy egy ritka esetben (ahogy legalábbis én hallottam) utalhat gondra, de a legtöbb kismamánál ez nem feltétlen jelent semmit sem. Ha vérzel és furcsán erősen görcsölsz, szerintem akkor kell inkább megijedni.

Szerintem biztos nincs baj, úgyhogy ne aggódj! Próbáld kiélvezni hogy végre picut jobban vagy💞

2019. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtató válaszokat!


1-es: Antimetil, de nem tudom, otthon kapható-e, én külföldön élek. kizárólag gyömbér van benne, semmi más :D jobbulást Neked és problémamentes terhességet!

2019. nov. 13. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kapható itthon is. Szerintem ilyen mértékben nem hatásos a gyömbér, kisebb hányingerre jó. Viszont elmúlhatnak a tünetek, nekem is elmúlt, néha napokra, vissza is jött, a babának semmi baja, már régen megszületett.
2019. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: köszönöm szépen, neked is a legjobbakat kívánom!
2019. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a 8. hét végére valóban visszajöttek a tünetek, erősebben, mint valaha... :D
2019. nov. 18. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!