Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit összezavarodtam. Hány...

Kicsit összezavarodtam. Hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Augusztus 24.-én volt az utolsó menstruációm első napja, az alapján ma vagyok 11 hetes 6 napos. Csak hogy nekem nem 28, hanem 30-31 naposak a ciklusaim, illetve többször voltam UH-n, amikor is mindig kisebb volt pár nappal. Legutóbb múlthét hétfőn voltam, amikor is 9 hét 5 napot írtak a papírra. Ez alapján ma vagyok 11 hetes. Én ezt vettem alapul, és ma full nyugodtan kértem időpontot 12 hetes UH-ra (először megyek magánba, előtte sztk-s rendelésem voltam), és már elég neccesen kaptam időpontot időn belülre (legalábbis a mestruáció alapján). :/ Azt tudom, hogy ilyenkor ha 1 hétnél nagyobb az eltérés az UH és a mensi alapján akkor korrigálják majd.

Bocsi, ha kaotikus picit, de tényleg összezavarodtam, és bosszant a dolog.


2019. nov. 13. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az utsó menzesz szerint számolnak mindenhol.
2019. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A terhességi heteket mindig az utolsó menzesztöl számitják.
2019. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, ilyenkor csak az utolsó menstruáció alapján számolnak, a 12 hetes uh-n majd korrigálják, de előbb nem.
2019. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menstruáció szerint számolnak, akkor szoktak a 12 hetes UH-n változtatni ezen, ha nagyobb az eltérés, mint 1 hét, különben nem foglalkoznak vele. De amúgy sem szokás így kicentizni az időpontkérést, azt szokták mondani, hogy kb 3 hétre előre érdemes lefoglalni.
2019. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma voltam kontrollon. Az uh szerint 10 hetes vagyok kereken, de mensi szerint 10+2 napos. A szülés dátumát is eszerint állapította meg az orvos és 12 hetesre is 25-én megyek (mensi szerint kerek 12 hét).

Nekem azt mondta addig nem térnek el a mensis számolástól, míg az uh nem mutat egy hétnél nagyobb eltérést.

2019. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en speciel abban a ciklusomban, amelyikben sikerult teherbe esni, a 30. ciklusnapon ovulaltam (korulbelul, de semmikepp se a 14.-en), es 45 napos ciklusaim vannak altalaban. ezt amikor mondtam a nogyogyaszomnak (aki a ciklushosszomat ismerte mar), automatikusan a velt peteerestol kezdte szamolni a terhesseget. igy most vagyok 8 hetes (8. het 3. nap), pedig mensi alapjan 10+3 napos lennek. (kulfoldon elek)
2019. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!