Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a táppénzes papíron a...

Ha a táppénzes papíron a leánykori nevem van de a rendszerben már a férjezett lehet baj?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesség miatt 2 hetente kapom a tappenzes papíromat, viszont a Baba születése előtt összeházasodtunk a párommal. A doki azt mondta nem írja át a papírt amíg a taj kártyám meg a személyim nincs kész. De mire postázok a munkahelyemre már valószínű élni fog e férjezett nevem. Érvényes ez így? Tudnak utalni?

2019. nov. 13. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet baj
2019. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen járj utána, ha még jöttek az irataid, át legyen írva mindenhol, jelezd az oepnek, mert nekem emiatt vissza dobták a tp papírt, így kB 2 hónap múlva láttam pénzt. Ha mást nem, járj a nyakukra, írják át, jelezd, szólj, talán így időben atmegy... De így se tuti. Ezek jól megkavarjak.
2019. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig nem jelezték, hogy baj.
2019. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj, de a munkáltató az új névvel adja be a foglalkoztatóit, mert visszadibjak, hogy nem tartozik össze a taj és a név (egy hónapja volt ilyenem, elfelejtett szólni a dolgozó)
2019. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha a munkáltatod a kifizető, meg fogja ugrani ezt az igen bonyolult szitut 😃 tudniillik van egy rejtélyes szám a tp papiron. Taj számnak hívják. Plusz ők igy nem nagyon okmány függők. Ha bejelented az új neved átírják a rendszerben. Van ahol self service alapon te magad veszed fel a ticket a nevvaltozasrol. Okmanyokat GDPR miatt mar ugyse masoljak, taj szamod, adoszamod azaz ami nekik szamit az meg allando.


Ha az oep utal, akkor így attól függ milyen sapka van épp rajtuk.

2019. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az OEP utal, csak az őszintén szólva sem ők, sem az orvosom nem tudtak erre a kérdésre normális választ adni, azért kérdeztem meg itt, hátha másnak van tapasztalata. Az OEPnál annyit mondtak, hogy persze, fontos a név, a dokim meg, hogy valaki évek óta férjhez ment és mégis a leánykori neve van a taj kártyán, míg a személyin stb nem

Ezért zavaros az egész...

2019. nov. 13. 22:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5, nem sapkafüggő, mert a rendszer be sem fogadja a foglaljoztatóit, ha nem tartozik össze a taj és a név. El se jut ügyintézőig.
2019. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aha, de ennek mi koze a taj kártyához? 3 éve férjnél vagyok a dokinak megadtam a férjezett nevem, átírta a rendszerben oszt jónapot! A taj kártyám 96-ban készült. Lecseréltem volna ha le tudtam volna egyben mindennel, de nyilván csak azt full más napon full mas idoben lehetett volna. Azóta is cserélem. Sztk-ba járok terhes gondozásra is. Volt már hogy mondták hogy cseréljem le. Mondtam hogy ja jó. A kutya se nézi. Azt nem értem a doki minek csinál ebből szivugyet? Simán átírja a gépben azt akkor az oepnel se fut hibára.
2019. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ezaz, azt mondta amíg nincs kész az új személyim és a taj nem írja át, így a táppénzes papíron is a leánykori nevem van, viszont az OEPnél ha út közben meglesz minden új papírom, nem fogja elfogadni gondolom a leánykori neves tappenzes papírt.
2019. nov. 13. 22:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem értem minek szívózik a doki. 🤷🏼‍♀️
2019. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!