Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan fogja csinálni...

Ki hogyan fogja csinálni miután megszuletett a baba? Melyik szobában lesz a baba?

Figyelt kérdés

Sok véleményt hallok erről, meglehetősen változatos és én azt tudom, hogy nem akarom a babámat egyedul hagyni egy külön szobában.

Én amíg baba mindenképpen szeretnék vele egy szobában lenni egyelőre azt nem tudom még, hogy a baba szobába költözzek át addig, vagy a mi hálónkban legyen a baba is.

A férjem mindenképpen velem akar aludni, de én féltem őt is hogy nehéz lesz neki a pihenés a baba mellett. Persze másik szobában is csak egy fokkal jobb, talán nem hallatszik annyira át ha sír.

De most ha a mi szobákban van a baba, én még éjjeli fénynek csak csak megszootatom, de a pelenkacserehez csak kapcsolnek villanyt, az is biztos zavarná.

Ha külön szobában lenne a baba nem lennék nyugodt 🤷🏻‍♀️

Arra volnék kíváncsi ki hogy csinalta/csinálja majd és miért éppen úgy.


2019. nov. 13. 23:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Pedig a legegészségesebb, ha külön van. Mi történhet egy szobával arrébb?
2019. nov. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Olyat, hogy mi a legilyenebb-legolyanabb kijelenteni, nem szerencsés. Van, akinek ez, van akinek az jön be. Tapasztalatokat lehet elmondani. De egyetemes igazság nincs.


Tapasztalatom nincs, mert első baba lesz - csak a barátnők tapasztalatai alapján alakult ki valami a fejemben.

Mi úgy fogjuk csinálni, hogy én költözök a baba szobájába, mert a kiszoktatásnál őt legalább nem kell majd mozgatni. Neki nem kell majd megszoknia egy új környezetet. De semmi sem biztos. Egyedül egy dolog: hogy nem szeretném a saját ágyunkban altatni. Több okból. Elhiszem, hogy valakinek ez jön be, de tudom, hogy én ezt nem szeretném. Viszont egyedül sem szeretném hagyni. Tudja, érezze, hogy ott vagyok, biztonságban van. Egy újszülött ezt a másik szobában nem érzékeli - azt látom, hogy sokszor még egy 3-4 éves sem. Sokszor lehet hallani a 4. trimeszterről. Ennek szellemiségében szeretném csinálni. De mindenképp tudatosan.

2019. nov. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%

Nalunk ugy kezdodott,hogy a ferjem nem engedte h velunk egy szobaban legyen a lanyom.

Igy hat kulon szoba,ott volt nekem egy kanapeagy szoptatashoz stb. Tok jol ment a dolog ott aludtam a gyerekkel egy szobaban,ment a szopi stb. Aztan besokalltam,total kiborultam,hianyzott a ferjem,az egyutt alvas.

Megmondtam neki,engem ugyan nem erdekel o mit mond jovok be es hozom a gyereket is 😁 jo mondjuk az elejen en is tamogattam a kulon alvast,mert ugy voltam vele,hogy o megy munkaba,o tartja el a csaladot,kell neki a pihenteto alvas,nem zsigerelhetem ki.

Aztan bekoltoztunk a gyerekkel,tok jo volt minden ugy egeszen 8 hos koraig,mikor is mar nem aludt el a kisagyaban rendesen hanem volt h percenkent sirt este. Minden ebresztesnel magamhoz vettem az agyba,megszoptattam aztan visszatettem a kisagyba. De ekkor mar nem ment,sirt. Ugy dontottem h eleg volt 3 hetig csinaltam,annyira kikeszultem a nem alvastol stb hogy csak bogtem volna megallas nelkul.

Ugyhogy koztunk aludt,ugy viszont ataludta az ejszakat. Mindannyian tudtunk pihenni.

Most 3,5 eves,sajat szobajaban alszik :) kell erre egy erettseg.

En nem gondolom h egy pici babat kulon kellene altatni,bar tudom vannak vaskalaposok,akik szerint ez torveny kb es milyen fos anya vagy ha nem a kisagyban altatod,de ez hulyeseg. Tedd amit jonak erzel ☺️ amiben bekesseged van 🙂

2019. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
En kulon szobaban kisagyban altattam es aludtam ott vele,amig ejszaka kelt tobbszor. A kozos agyba csecsemot semmikepp nem ajanlok betenni. Rafekhettek,ill. legzesfigyelo sem alkalmazhato.
2019. nov. 14. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Velem egy szobaban

Nekem nem jott be az h ne a parom mellet aludjak es az sem h ejjel atcsoszogjak ...


Szoval a gyerek keznel lesz. Atemelem a sajat oldalara szopi alvas egyutt.

Rendszerint a szoptatastol be is aludtm 5 perc alatt.


Az elsonek. A legegeszsegesebb a babanak es az anyanak is ha minnel kozelebb vannak egymashoz. Gondolj bele a hasadban egyutt voltatok majd mikor kijon akkor full elszakitod magadtol. Vajon a baba ezt h elo meg? Fokozatosan kell evek alatt tovolodni tole ahogy a mama es a baba igenyli. Nem szuletes utan azonnal eltavolitod magad mellol. Nem veletlen h a "fejlet" nyugati tarsadalmakban sok a bolcsohalal.

Masik h neked is kell 1 ev mire a tested teljesen regeneralodik a terhesseg szules utan. A babanak is hosszu ido mire alkalmazkodik a kinti lethez.


De amit tanacsolok az az h a neked szimpatikus modszer alkalmazd elsore 1-2 het alatt kiderul h a babanak is megfelel e. Ha nem, valtoztass! A te erdeked mert neked is jobb ha a baba is jol erzi magat mert akkor neked is jobb erzesed lesz.

2019. nov. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
Én a saját szobájában fogom altatni, és én is a saját szobámban alszok majd a férjemmel.
2019. nov. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináljátok úgy ahogyan mindhármótoknak (négy vagy ötötöknek) jó. Ne úgy ahogy a szomszéd néni a barátnőd vagy a közértesék. Ti tudjátok mi válik a családotok javára. Meg kell ismernetek a kisembert akit kaptatok, összecsiszolni a kettőtök eddigi életét egy 3 (4,5) fős családdá. Van ahol ez könnyebben megy van ahol nehezebben, de egyértelműen ott a leggyorsabban ahol nem azzal foglalkoznak mit hogy csinálnak Gizikéjék, meg az uram kollégája a Feri stb. Hallgass az ösztöneidre és a babádra.
2019. nov. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk sajnos nincs mégegy szobába még, nem akarok a nappaliban,kihúzható kanapén aludni csak azért, hogy elmondhassuk,van külön babaszoba. A kiságya kint lesz a nappaliban, éjszakára pedig amíg nagyon pici,addig babaöböl mellett döntöttünk

Aztán majd meglátjuk.

2019. nov. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%
Persze hogy egy szobába lesz velünk.Mi értelme külön szobába tenni,mikor éjjel fel kel egy párszor.Ráadásulha nyöszörög egyből meghallom!
2019. nov. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Külön aludt, pici baba kora óta, most 3 évesen kezdett átjárni éjjel hozzánk, pedig kb 1.5 éves kora óta nagyfiús ágya van (ő ha kellettem kiabált h anyaaa gyejee)


Most újra babát várok, 34 hetes kismama vagyok és kész már a gyerekszoba is. Ugyanúgy szeretném mint a fiammal, persze egy kanapé ott van a szobájában, ha szükséges ott alszom.


Egy tanács kérdező : ne kapcsolj éjjel lámpát! Hidd el elég az éjszakai fény pelenkazni is, ha azt szeretnéd hogy a gyermek atalljon arra hogy éjszaka aludjon ne zavard meg lámpával, de még csak beszéddel sem. Menj, végezd a dolgod csendben sötétben, aztán alvás vissza!

(gondolj csak bele ha éjjel rádkapcsolják a lámpát, nehezebb visszaaludni még felnőtt fejjel is utána)

2019. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!