Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti beadatjátok az...

Kismamák ti beadatjátok az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
23.hétbe járok. Ma voltam a házi orvosomnál, aki nagyon be akarta adni nekem az influenza elleni oltást. Mondtam neki, hogy még át gondolnám. Tudom, hogy semmi baja nem lenne tőle a babának , de soha nem adattam be, miért most kezdeném? Már dolgozni sem dolgozom , így a tömeget is fogom tudni kerülni . Nektek mi a véleményetek?
2019. nov. 15. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Mint a tiéd, soha nem adattam be nem pont terhesen fogom elkezdeni. Ott ahol vki olyan helyen dolgozik ahol magas a kockázat oké, de egyébként egy egészséges embernél nem tartom indokoltnak. Az én háziorvosomnak meg sem fordult a fejében ajánlgatni se.
2019. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2019. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

"Tudom, hogy semmi baja nem lenne tőle a babának"


Azért erre ne vegyél mérget...!


NEM. NEM. SOHA!

2019. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Sose adattam be, terhesen sem.
2019. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem, pedig mind a 4 gyerekem télen született.
2019. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Én mindenképp be fogom adatni. Életemben nem voltam még influenzás, oltva csak néhányszor, de ha véletlen pont most kapom el, és ráadásul szövődményes lesz a lefolyása, az nagyon is veszélyes a babára. Nem csak munkahelyen lehet elkapni, hanem a boltban, az orvosnál stb.
2019. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%
Én be. Nővérem 2018 elején várandósan influenzás lett, jóval a kiírt idő elett emiatt meg kellett császorozni, a babát úgymond nem viselte meg, hogy koraszülött lett, ő viszont nagyon nehezen épült fel és sokáig nem tudta egyedül ellátni, én nem kockáztatom ezt be.
2019. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Igen


Eddig én sem adattam eb, de pont az influenzaszezon azon részére vagyok kiírva, amikor el szoktam kapni.


Plusz a baba is védett fél évig utána.

2019. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem akarod,ne adasd be,kulonben bajod nem lenne tole,sot a babat is vedi,mert atmegy az ellenanyag. Csinald azt,hogy a ferjed,gyereked,anyukad,aki jar hozzad,azokat oltasd be. Igy nem viszik neked haza,buszon,meg ha elindul a jarvany,tegyel szajkendot.
2019. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert én sem adatattam még be soha. Így egyébként nem is javasolják. Igyekszem kerülni a tömeget, figyelni magamra.
2019. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!