Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi táppénzt kapnék?

Diosa kérdése:

Mennyi táppénzt kapnék?

Figyelt kérdés

Nem találok itt a kérdések között friss, 2019-es információt. Csupán annyit szeretnék kérdezni, hogy hány százalékát kapnám a fizetésemnek, terhesség alatti táppénzen. Olvastam 60,70,50 százalékot. De hátha van valaki aki saját tapasztalat alapján tudna nekem válaszolni.

A bruttó fizetésem 180.000 forint. Köszönöm előre is a válaszokat.


2019. nov. 17. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha legalább 2 éve folyamatosan biztosított vagy, akkor 60%, ha nincs meg a 2 év, akkor csak 50%, valamint kórházban kerülsz, a kórházi napokra is csak 50%% jár.

A 70 % a betegszabadság idejére jár, de terhesség esetén az nem él.

2019. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az első irja, azzal a kiegészítéssel hogy a nem a jelenlegi béredből számoljak, hanem visszamennek 180 napot és az azt megelőző 3 hónapból szamoljak. Ha akkor is ennyi volt a béred, akkor sima 9-es kódra tudod szamopni a fizu 60%-át, ha kórház vagy nincs meg a megfelelő biztosítotti napod akkor 50%. 70% a betegszabi ezt akkor tudod igényelni évi 15 napig ha a hazidokiddal meg tudod beszelni hogy ne 9-es hanem 8-as kódra tegyen 15 napig. Egyik kolléganőm pl meg tudta ezt játszani de gondolom doki függő is. (A 8-as kód ha te vagy beteg, a 9-es a veszélyeztetett terhes)
2019. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Második, egyáltalán nem jól írtad. Pont fordítva.

 "a táppénz jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számított 180 nap " jövedelméből számolják, ha nincs benne megszakítás.

Tehát ha pl dec 15-től leszel 9-es kódú tp-en akkor szept 30-tól visszafele 180 napi jövedelem 60 vagy 50 %-a. Attól függ előtte megvolt-e a 730 nap biztosítottságod. Ez esetben szept 30-április 24 közötti időszak.

2019. nov. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2019. nov. 17. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Sorry, felcseréltem. Köszi a javítást.
2019. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig fogalmam sincs. En 2018 juniustol dolgoztam, 2019 oktober 1tol vagyok táppénzen. Nekem a nettom 205 ezer volt, és en is ugy gondoltam, kapok egy százezret, erre egy hónapra kaptam 141 ezret es gozom sincs miért.
2019. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!