Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgás számolása,...

Magzatmozgás számolása, mennyit, hogyan?

Figyelt kérdés

Kaptam a védőnőtől egy táblázatot,hogy a 34. héttől tölteni kell, hogy a baba eleget mozog-e. Reggel 6-tól este 6-ig vannak rajta a rublikák. Azt írja, 20 magzat mozgást kellene éreznem,ha nincs annyi, rögtön szülészet. A 20 mozgás viszont nekem soknak tűnik, már ami a babámat illeti ,mivel a védőnő szerint ha 3-szor rúg egymás után, az egy mozgásnak számít. Plusz, van hogy hajnali 2kor áll neki mocorogni, vannak lustább napjai,de alapvetően szerintem kellően sokat és jó intenzitással mozog. A mozgásnak 12 óra alatt kell meglenni?

34 hetes kismami



2019. nov. 18. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy kicsit túl van aggódva. Egyik gyerekemmel se csináltam ilyet.


Amúgy simán meglesz a 20.

2019. nov. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem számoltam, pedig 4 gyereket szültem az elmúlt 6 évben... Viszont tuti, hogy meglesz 20, többszöröse is. 😊
2019. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek 0 számolás
2019. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Anyukám is azt mondta, hogy neki se kellett soha, mégis itt vagyunk 3-an ,semmi bajunk :) Van olyan nap,hogy meg van, de néha kis lusti. De szerintem is ha a rendes ütemében mozog, nem lehet gond.
2019. nov. 19. 00:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Második gyerekemet várom, az elsővel rendszeresen számoltam. Sőt vezetni kellett, hogy óránként mennyit mozgott. Elköltöztünk másik városba, eltelt 3 év. Az itteni védőnő azt kérte, hogy 9-12 óra között számoljam a mozgást úgy, hogy ha mondjuk egymás után 10et mozog egynek vegyem, teljen el idő a mozgások között. Majd déltől 18 óráig megint 5. Na, de nekem 9 órára rég kirugdossa magát, majd legközelebb 11 körül szokott. Teljesen értelmetlennek tartom, csak feleseleges pánikot kelt az amit tőlem kért.
2019. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem kell számolni, de azért figyelni kell, ha feltűnően "eltűnik" és m 1-2oran keresztül nem sikerül felkelteni, akkor ambulancia és meg kell nézetni.
2019. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ha egy ideig nem érzem, mindig kicsit fel szoktam rázni, olyankor rögtön szokott reagálni. Igazából az idő intervallum ami nálam nem stimmel, mert inkább este 8-9 körül szokott, meg hajnalban mozogni többet. Nap közben is van, de akkor kevésbé. Plusz a férjem 3 műszakos, így az alvási ciklusom is teljesen ki van akadva. Máshol azt olvasom, hogy 10 mozgásoknak kell meg lenni, meg más féle képpen számolják. Tiszta zavaros az egész rendszer.
2019. nov. 19. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!