Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés = jóslófájás =...

Keményedés = jóslófájás = Brackston-Hicks?

Figyelt kérdés

Ha valakinek 14 hetesen már összehúzódik néha a méhe, arra sosem hivatkozik senki jóslóként, de amikor meg már 38 hetes, és érzi ezt a méhkeménységet, arra meg igen. Miért? Ezek szerint más különbség nincs ezek között, csak hogy éppen milyen terhességi korban vagyunk? A harmadik kifejezés mindkettőt takarja?

Én 28 hetes vagyok, nekem melyik van, ami napi kb 3-4 alkalommal fordul elő, fél-1 percig tart? :)


A méh keménységén kívül néha alul is érzek feszülést, a méhszájam nyílhat?


2019. nov. 22. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy segít, de nekem az elejétől fogva végig keményedett, a végén is ugyan úgy. De nem mondtam volna jósolnak inkább magnézium hiány.
2019. nov. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jóslófájás meg a Brackston-Hicks ugyanaz, az konkrétan méhösszehúzódásokat jelent, hasonlít a szülési fájásokhoz, csak rendszertelen, nem erősödik, nem sűrűsödik, és elmúlik egy idő után (esetleg meleg zuhany hatására). Ez csak a terhesség végén van.

A keményedés az elejétől a végéig jelen lehet, nem összehúzódásokról van szó, hanem folyamatos (nem tudom más szóval leírni) keményedésről, ami rövidebb-hosszabb ideig tart.

A feszülés a méh nyúlásától van (meg ott az egyéb izmokétól), nem feltétlenül méhszájnyílást jelez.

2019. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!